Jump to content

Odšteta nakon sudara/prometne nesreće?


sanja875

Preporučene objave

Pozdrav svima,

prije nekoliko dana imala sam prometnu nesreću u kojoj nisam kriva. Drugi automobil nije se zaustavio na stop znak i udario me. 
Ispunili smo Europsko prometno izvješće (mislim da se tako zove) i razmijenili brojeve (slikala sam i njegovu osobnu).
Gospodin je bio full ok i nije bilo nikakvih problema. 
Iskreno sudar nije bio strašan ali sam zbog šoka tek kasnije navečer otišla na hitnu da mi slikaju vratnu kralježnicu jer od prije imam nekih problema pa sam htjela biti sigurna da se nije ništa pomaknulo.
Na hitnoj su utvrdili blagu trzajnu ozljedu.

Iskreno nisam ni mislila nikoga tužiti već sve riješiti preko osiguranja. 
Čim sam došla na hitnu doktor mi je rekao da imam pravo na naknadu štete i dao mi vizitku od nekih odvjetnika.

Mene sad zanima kako taj postupak izgleda? Da li štetu plaća osiguranje? Moram li ići na sud? 
Ne bih htjela tužiti osobno tog čovjeka jer je bio vrlo korektan i pristojan, ispričao se i ostavio mi broj te ponudio bilo kakvu daljnju pomoć. 

Ali koliko razumijem mogu "tužiti" osiguranje i od njih dobiti nekakvu naknadu? 

Hvala puno i isprike ako je na ovo sve već odgovoreno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve rješavaš s osiguranjem, zato ga čovjek i plaća.

Međutim, oni će prvo pitati zašto nije bila policija ako je bilo ozljeda (bez obzira što je ovo što se dogodilo stvarno i lako moguća životna situacija).

Svakako će ti trebati odvjetnik koji se time bavi i koji će ti moći reći isplati li se što pokretati ili ne kad vidi sve okolnosti i papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

doktor Vam je u principu točno rekao, imate pravo na naknadu štete za pretrpljene ozljede. 
Ta šteta se kao i šteta za auto također prijavljuje kod osiguranja. 
Za taj proces potreban Vam je odvjetnik i on prema osiguranju šalje "odštetni zahtjev" a ne "tužbu". 

Postoji nekoliko specifičnosti na koje morate paziti i na koje će Vas znati uputiti svaki odvjetnik koji se bavi naknadama štete. 
U principu najbolje je da kontaktirate odvjetnika koji će Vam reći da li se cijeli proces uopće isplati i koliko novaca možete očekivati.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 10. 2024. u 12:09, sanja875 je napisao:

Pozdrav svima,

prije nekoliko dana imala sam prometnu nesreću u kojoj nisam kriva. Drugi automobil nije se zaustavio na stop znak i udario me. 
Ispunili smo Europsko prometno izvješće (mislim da se tako zove) i razmijenili brojeve (slikala sam i njegovu osobnu).
Gospodin je bio full ok i nije bilo nikakvih problema. 
Iskreno sudar nije bio strašan ali sam zbog šoka tek kasnije navečer otišla na hitnu da mi slikaju vratnu kralježnicu jer od prije imam nekih problema pa sam htjela biti sigurna da se nije ništa pomaknulo.
Na hitnoj su utvrdili blagu trzajnu ozljedu.

Iskreno nisam ni mislila nikoga tužiti već sve riješiti preko osiguranja. 
Čim sam došla na hitnu doktor mi je rekao da imam pravo na naknadu štete i dao mi vizitku od nekih odvjetnika.

Mene sad zanima kako taj postupak izgleda? Da li štetu plaća osiguranje? Moram li ići na sud? 
Ne bih htjela tužiti osobno tog čovjeka jer je bio vrlo korektan i pristojan, ispričao se i ostavio mi broj te ponudio bilo kakvu daljnju pomoć. 

Ali koliko razumijem mogu "tužiti" osiguranje i od njih dobiti nekakvu naknadu? 

Hvala puno i isprike ako je na ovo sve već odgovoreno. 

Možete li reci koja bolnica i ako nije problem u DM kojih odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija