Jump to content

Gradnja kuće u braku i vlasništvo 1/1


Milka123

Preporučene objave

Pozdrav,
suprug i ja smo u braku 7 godina. Gradimo kuću na zemljištu koje je u njegovom vlasništvu. Kuća će biti pod kreditom i hipotekom. Mene zanima, kada se kuća izgradi i ako se samo suprug upiṣ̌e kao vlasnik kuće 1/1, ṣ̌to on time dobiva a što ja sve time gubim?  Je l' to pametno tako napraviti ili je bolje da se odmah upiṣ̌emo (kada izgradimo kuću) kao oba dva vlasnika 1/2.  Je l' imam pravo na pola kuće ako u budućnosti nešto krene po zlu u odnosima i dođe do razvoda, a samo je on upisan 1/1 kao vlasnik? Hvala na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Milka123 je napisao:

Gradimo kuću na zemljištu koje je u njegovom vlasništvu.

Jel ta zemlja kupljena ili dobivena prije braka?

prije 2 sati , Milka123 je napisao:

ṣ̌to on time dobiva a što ja sve time gubim

Dobiva vlasništvo 1/1, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da imate pravo na vlasništvo nekretnine ako je ta ista nekretnina izgrađena zajedničkim sredstvima u braku.

prije 2 sati , Milka123 je napisao:

bolje da se odmah upiṣ̌emo (kada izgradimo kuću) kao oba dva vlasnika 1/2

Ja bi radi sebe odmah 1/2 i bio miran. Svi moji prijatelji koji su relativno nedavno kupovali nekretninu, svi su stavljali 1/2 vlasništvo.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Miran89 je napisao:

Jel ta zemlja kupljena ili dobivena prije braka?

 

Suprug je dobio tu zemlju od svoje majke (sada je zemlja samo na negovo ime) kada smo bili već u braku. Mi imamo troje zajedničke djece. 

 

prije 2 sati , Miran89 je napisao:

 

Ja bi radi sebe odmah 1/2 i bio miran. Svi moji prijatelji koji su relativno nedavno kupovali nekretninu, svi su stavljali 1/2 vlasništvo.

Suprug tvrdi ako se upišemo oba dva u vlasništvo kuće da se onda komplicira, jer ćemo trebat onda dva potpisa za sve što treba oko gradnje kuće.  

I da mi tako i onako po bračnoj stecevini pripada sve na pola pa nema potrebe da se stavlja vlasništvo 1/2. 

Ja bi odma 1/2 a on tvrdi da je jednostavnije kad se kuća gradi stavit 1/1 da je samo on vladnik zbog jednostavije papirologije. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija