Jump to content

dugovi "odlutalog" supružnika


cola

Preporučene objave

Suprug je otišao iz kuće i preselio drugoj ženi. On i supruga (koja je to još uvijek) imaju jedno punoljetno i jedno maloljetno dijete. Nije pokrenuo brakorazvodnu parnicu i ne zna se hoće li i kada. U međuvremenu se zadužuje i diže kredit koji koristi za "izgradnju novog života".

Pitanje je: da li, ako zapadne u dugove koje ne može vraćati, njegova još uvijek pred zakonom supruga, postaje obavezna te dugove vraćati. Dugove koji nastaju nakon njegovog odlaska iz bračne i obiteljske zajednice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo imam slican slucaj,otac je ostavijo majku i mene a zivijo je sa drugom zenom,krajem 5mjeseca imam ostavinsku raspravu iz majke . otac isto polaze pravo na majcin dio iako nema zakonsku osnovu.ja moram sad dokazati da je on zivijo sa drugom zenom u bracnoj zajednici,sudac mi je rekao da cu najlakse dokazati ako je nesto kupljeno zajedno sa tom njegovom ljubavnicom.A tu smo kod vaseg slucaja,on je od vas rastavljen i zivi sa drugom vi ne odgovarate za njegove dugove,mislim da cak od 98 bracni drugovi ne odgovaraju za dugove jedno drugih,raspitaj te se jos.meni je pomogao dosta slucaj "Kako da tata ne dobije pola stana"samo ga okrenite drugcije,nisam pravnik zato vas molim da se jos raspitate.!

 

Zakon o nasljedivanju 2. Dio / Pravni Temelj nasljedivanja

Glava Prva

 

Nasljedivanje na temelju Zakona 4 . Bracni i Izvanbracni drug

 

Clanak 25 .

 

(1) Pravo nasljedivanja izmedu bracnih drugova prestaje rastavom braka i ponistenjem braka

(2) Bracni drug nema pravo na nasljedstvo :

2,ako je njegova zajednica zivota s ostaviteljom bila trajno prestala njegovom krivnjom ili u sporazumu s ostaviteljom

 

Vi ste rastavljeni jedno od drugog pa tako nemate vise ni obaveza zajednickih.Rastava i razvod pogledajde razliku na mom postu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija