Jump to content

plaćanje vode za životinju


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

živim u stanu i ja i još dva stanara te zgrade imamo pse. Kuća u kojoj živim ima 6 stanova i troškove za potrošnju vode dijelimo prema broju stanara.

Čuo sam da se i životinja smatra kao jedan član kućanstva i da za nju treba plaćati isto vodu, ali nigdje ne mogu naći propis.

Molim vas da me uputite gdje bih se mogao raspitati. Radi se o Zagrebu.

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dogovor suvlasnika rješava ovo, ne zakoni i propisi.

postoji kućni red za stambene zgrade, ali u njemu nema ovoga.

iz iskustva znam da to ovisi od zgrade do zgrade, ali da - plaća se, samo je stvar dogovora kako će se to riješiti (veličina psa, manji, možda i ne, veći, sigurno da, dva manja da, ali kao za 1 osobu itd. itd., namčorasti susjedi, čangrizala, oooo.. itekako da, i to što više..i tako to ide..negdje i za kornjaču moraš platiti, negdje naravno ne..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ljubitelju životinja , ne postoji zakonska osnova po kojoj se za kućnei ljubimce plaća voda .

Pitajte praznoglavce zbog čega se ne plaća voda i za ukrasne biljke u stanu .

 

Službeni glasnik glada Zagreba kaže u Broju 4 iz 2003 godine ovako:

"Članak 11.

U višestambenim zgradama u kojima nisu ugrađeni sekundarni vodomjeri za pojedine stanove i poslovne prostore zbog toga što nisu ispunjeni tehničko-tehnološki uvjeti za njihovu ugradnju, količina potrošene vode utvrđuje se prema očitanju glavnog vodomjera.

 

Tako utvrđena potrošnja raspoređuje se na pojedine potrošače prema broju prijavljenih osoba kod svakog potrošača.

 

Članak 12.

Isporučitelj usluge dužan je voditi evidenciju o broju osoba kod pojedinih potrošača.

 

Broj osoba kod pojedinih potrošača utvrđuje se na temelju pisane prijave upravitelja zgrade ili predstavnika suvlasnika ili pisane izjave samog potrošača ovjerene kod javnog bilježnika.

 

Isporučitelj usluge može i na drugi način utvrditi broj osoba kod pojedinih potrošača."

 

 

Ako Vam se neda nadmudrivati sa bokcima na mozak instalirajte si vodomjer u stanu i plačajte samo svoj trošak vode. Raspitajte se u vodovodu jer to nije moguće u svim zgradama.

 

Želim Vam odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija