Jump to content

Kazna za parkiranje


anonimno

Preporučene objave

Dobila sam kaznu za parkiranje jer sam parkirala u centru u 17:30 i platila SMS-om. Htjela sam pridužiti parking ali nije mi prihvatilo plaćanje jer dozvoljeno 60 min.

Uglavnom, točno kod mog auta stoji znak za P 1. zona, ali onaj dio table gdje treba pisati MAX 60 min je izguljen, tako da se vidi samo MAX 6 inuta.

Ja sam taj znak zajedno sa svojim autom slikala i sad bih im htkela napisati žalbu da se u biti na tabli ne vidi koliko minuta jer može biti da je ispod pisalo i 600. Koliko to ima smisla?

Isto tako, nitko nije potpisao kaznu.

Kako to obično završava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaše je pravo ulagati žalbu, te u redovnom postupku dokazivati suprotno. da li ćete uspjeti, to ćete vidjeti. i kao što anonimac reče zna se koliko je dozvoljeno parkirati u 1. zoni, međutim, ako kažete da ne znate ja ću vam reći slavnu rečenicu da neznanje ne ispričava. pozdrav. i sretno sa žalbom :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zna se i kolika je cijena novina, kruha, cigareta,... pa svejedno mora biti jasno istaknuta i potrošaču vidljiva. Ako kupujemo neku robu, uslugu (a parkiranje na koncesijskom zemljištu - ako zagrebparking uopće ima koncesiju što je često vrlo upitno - je kupnja usluge) kao potrošači moramo biti obaviješteni o svim uvjetima (cijena, vrijeme) na jasan i vidljiv način. Sve ostalo je kršenje Zakona o pravima potrošača. Ako već zgparking naplaćuje parkiranje sigurno je prema ugovoru o koncesiji dužan održavati između ostalog i jasno obilježenim ta parkirna mjesta a natpis "6 inuta" to definitivno nije. I molim Vas kako se to "zna" koliko je dozvoljeno? Ne opravdavajte monopoliste za nemar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne opravdamo mi tu nikoga...obični smo "potrošači" kao i Vi. Stvar je u tome da teško da će vam Vaša argumentacija proći. Ako dokažete da je time prekršen Zakon o potrošačima nitko sretniji od nas skupa s Vama :-D .

Još nešto: teško da Zg parking nema koncesiju u 1. zoni kada je riječ o parkiranju.

Pismena ste osoba i vrlo dobro znate da nije sigurno pisalo "600 minuta" ;-) ...osim toga u gradu ste, u prvoj zoni...mogli ste i pitati nekoga :-P

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

srećom, našla sam još nešto. Na ugovornoj kazni piše da je izdavatelj Gradsko komunalno gospodarstvo d.O.o., Podružnica Zagrebparking.

Međutim, GKG d.O.o. više ne postoji po tim imenom kao trgovačko društvo,sad je pod istim matičnim brojem u sudski registar upisan Zagrebholding, a prema ZTD-u na svakom dokumntu mora pisati izdavatelj upisan kod trgovačkog suda.

Dakle, meni je formalnopravno kaznu ispostavilo nepostojeće trgovačko društvo jer „Trgovačko društvo svojstvo pravne osobe stječe upisom u trgovački registar. Trgovačko društvo gubi svojstvo pravne osobe brisanjem toga društva iz trgovačkog registra.“-članak 4. ZTD-a.

Podružnica Zagrebparking nije pravna osoba i iza nje stoji GKG.

Uglavnom, napisala sam im poveću žalbu i navela koje su stavke iz ZTD-a i ZZP-a prekršili.

A u ZZP piše u članku 86.„Dvojbene ili nerazumljive ugovorne odredbe tumače se u smislu koji je povoljniji za potrošača."

Navela sam ja još dosta toga, ali mij je članak 86. ZZP-a zadnji.

Pravnici, što mislite o ovakvim argumentima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako je tako kako govoriš, apsolutno imaš razloga za pisanje žalbe, prigovora ili nečeg trećeg. Ukoliko znak nije jasno vidljiv, ili je pošaran ili oštećen na bilo koji drugi način, onda takav znak nije važeći prema zakonu o prometnoj signalizaciji RH, te se ne može smatrati obveznim, u smislu poštivanja. Kako se radi o znaku obavijesti, " 6 inuta" ne znači apsolutno ništa i nitko, baš nitko nije dužan pamtiti kako vremenska ograničenja neke zone, tako niti cijenu pojedine zone. Oštećen znak o kom govoriš, odnosi se na parkirno mjesto (parkirna mjesta) te ga je koncesionar dužan održavati, (dakle i vertikalnu i horizontalnu signalizaciju).Propust je očit od strane Zg.parkinga i trebaš to iskorisiti u svoju korist. A komunalni redari bi trebali o sličnim stvarima obaviještavati svoju centralu !!!!.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, pokušat ću to istjerati, ne zbog 150 kn nego zbog principa. Jer onaj tko je odbio žalbu vjerojatno ne barata pojmovima kao što je ZTD i ne zna da postoje pravila koja se po zakonu moraju primjenjivati. Nisam ni ja pravnik, ali neke osnovne principe mogu shvatiti.

Uglavnom, ja sam slala žalbu prvo na fax ali nisu se vidjele priložene fotografije. Onda sam zvala službu reklamacija te mi je službenica rekla da je odbijena. Rekla sam joj da slike u boji i original žalbe šaljem poštom, a ona je rekla da će žalbu zamrznuti do 21.6., dok ne stigne dokumentacija. Danas sam opet zvala da vidim što su rekli, no ona je rekla da su originali stigli i da je žalba odbijena, alii da neće slati opomenu do 21.6.Moj prigovor ne odnosi se samo na neispravnu signalizaciju, nego i na činjenicu da na ugovornoj kazni piše da je izdavatelj Gradsko komunalno gospodarstvo, Podružnica zagrebparking. Ali kako GKG više nije upisano u sudski registar, nego stoji da je subjekt promijenjen, a pod tim matičnim brojem upisan je Zagrebački holding. POdružnica Zagrebparking i dalje postoji, ali kao podružnica nema pravnu osobnost te ne može tužiti ni biti tužena. Znači, iza Zagrebparkinga stoji Zagrebholding, a naziv tog trgovačkog društva nije nigdje naveden na kazni. Zaključujem da mi je kaznuizdala nepostojeća pravna osoba. Isto tako, prema ZTD-u, na dokumentu mora stajati naziv izdavatelja. To mi je precizniji argument nego ovo sa Zakonom o zaštiti potrošača, nekako je više nedvosmislen.

E sad, kad me pozovui na sud jer neću platiti kaznu, hoće li to biti prekršajni sud ili trgovački, ne znam jer nisam nikad bila. I koje će se pravno primijenjivati? I još nešto, što je sa sudskim troškovima. Ja bih ovo tjerala i dalje jer me zanima što će reći sudac. U Zagrebparkingu su spominjali zahtjev za ovrhom. ide li to prije ili poslije suda?

Molim nekog pravnika da ocijeni moje tvrdnje.

h v a l a !!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ako je tako kako govoriš, apsolutno imaš razloga za pisanje žalbe, prigovora ili nečeg trećeg. Ukoliko znak nije jasno vidljiv, ili je pošaran ili oštećen na bilo koji drugi način, onda takav znak nije važeći prema zakonu o prometnoj signalizaciji RH, te se ne može smatrati obveznim, u smislu poštivanja. Kako se radi o znaku obavijesti, " 6 inuta" ne znači apsolutno ništa i nitko, baš nitko nije dužan pamtiti kako vremenska ograničenja neke zone, tako niti cijenu pojedine zone. Oštećen znak o kom govoriš, odnosi se na parkirno mjesto (parkirna mjesta) te ga je koncesionar dužan održavati, (dakle i vertikalnu i horizontalnu signalizaciju).Propust je očit od strane Zg.parkinga i trebaš to iskorisiti u svoju korist. A komunalni redari bi trebali o sličnim stvarima obaviještavati svoju centralu !!!!.

 

a što je onda s odlukom Grada Zagreba o premještanju svih automobila sa svih površina koje nisu označene kao parkirne (mislim na asfaltirane površine kod kojih nije prekršen niti jedan član Zakona o sigurnosti u prometu, a ne na zelene površine) nad kojim ingerenciju imaju komunalni redari.

zar i za to ne bi trebalo biti upozorenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija