Jump to content

suprugovi dugovi


anonimno

Preporučene objave

Dok sam bila u braku sa suprugom on je podigao nekoliko kredita. U jednom od njih ja sam bila sudužnik i taj kredit sam ja podmirila. U ostalim kreditima nisam bila ni sudužnik ni jamac. Od supruga sam se razvela 2000.g. Sada bih se htjela ponovno vjenčati s njim ali, budući da on nije vraćao kredite jer nema nikakvih izvora prihoda, banka je podnijela tužbu protiv njega. Zanima me da li meni, ako se vjenčam s njim, banka može sjesti na mirovinu na temelju njegovog duga. I da li postoji nekakav način (predbračni ugovor ili sl.) na koji se ja mogu zaštiti od njegovih vjerovnika?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

 

Što se tiće predbračnog ugovora uvijek se može sklopiti i njime se mogu uređivati razni imovinski odnosi u braku!

 

Vi nemate nikakvu obvezu vračati dugove vašega budučeg supruga te vam banka ne može sjesti na mirovinu jer vi ni na koji način ne učestvujete u tom obvezno pravnom odnosu pa s toga ne treba da se štitite od njegovih vjerovnika.

 

Ako one nema izvor prihoda banka će se namiriti od njegovih jamaca, sudužnika, a u krajnjem slučaju i iz njegove imovine (pokretne i nepokretne).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

na Vašu žalost situacija Vam nije povoljna. za dugove koji su nastlai za vrijeme bračne zajednice bračni drugovi odgovaraju zajednički. činjenica da je samo suprug na njima potpisan nije bitna. ako sam dobor shvatio da su dugovi nastlai za vrijeme prvog braka (bračna zajednica).

vjeorvnici će ustati tužbom protiv njega, da bi se presuda odmnosila i na Vas on Vas mora obavijestitii o parnic (intervencijski efekt) i tada evnetulan presuda djeluje i na vas posredno. jedina mogućnost da se oslobodite tih obveza je da dokažete da je on novac trošio za svoje potebe (npr. kockarski dugovi) što je vrlo vrlo teško i sudovi to teško prihvaćaju.

iskreno ne znam kakvae veze može imati vaš novi brak. jedino što možete je da on izjavom potvrdi da je taj novac trošio za svoje potrebe te Vas oslobađa obveze namirenja, ako to želi.

 

naglašavam da činjenica da je brak prestao n eznači prestanak Vaše odgovornosti za dugove za vrijeme trjaanja bračne zajednice, zajedinčko života (ne braka)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija