Jump to content

Uplate po presudi o smanjenju alimentacije, od kada?


agent

Preporučene objave

Da li u slučaju dosuđenja manje alimentacije u novom postupku (dakle prilikom razvoda braka se utvrdila u iznosu od npr. 2000 kn, a usljed izmjene okolnosti i nove tužbe dosudio se iznos os 1500 kn) isplata kreće od dana pravomoćnosti presude, pa nastavljaš plaćati 1500 kn ili presuda ide od dana podnošenj tužbe?(pa umanjuješ više isplaćeno). Ne znam koliko se može uopće od djeteta(jer tužiš dijete a ne majku, ona je samo ZZ) tražiti povrat više uplaćene alimentacije. Mislim da ne može uopće...

Hvala na eventualnim odgovorima! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PItam za brata,dobil je drugo dijete a za prvo plaća alimentaciju 35% pa sam mislila da je dovoljno napisati da su nastupile novonastale okolnosti,stiglo grugo dijetešce i zamoliti sud da smanji,mislim zakaj da mu odvetnik za taj papir zeme 500kn.To možemo i mi napisati samo neznam jel je moguće bez odvjetnika pa se zato raspitujem po forumu :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada smo mi tražili smanjenje alimentacije tj.moj suprug prvo smo odbijeni pa smo se zatim žalili da bi sud djelomično uvažio žalbu i smanjio nam alimentaciju sa 22,56% na 18% i plaćanje takve umanjene alimentacije išlo je od dana donošenja presude ne od dana kada smo mi podnijeli žalbu međutim da bi presuda bila pravmoćna trebalo nam je 6 mjeseci i to je na kraju supugova odvjetnica sama nosila na sud da lupe pečat o pravomoćnosti pošto je suprug radio u državnoj firmi gospođe koje rade na obračunu plaća automatski su mu odbile sve što je bilo pretplaćeno tako da 2 mjeseca uopće nismo plaćali alimentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da preko plaće sada preko mirovine zato što nas je bivša tužila i dobila je od suda pravo na ovrhu njegove tada plaće sada mirovine tako da mi te novce tj.hzmo njoj isplaćuje direktno na njen tekući račun.Kako vi plaćate alimentaciju ,sada ja vas ne kužim zar tako ne plaćaju svi ili barem većina ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se malo umijesam, nakon sto me dugo nije bilo...

Alimentacija se uglavnom ne odbija izravno s place, barem koliko ja znam iz moje okoline. Moj suprug dobije od firme placu a zatim sam uplacuje na racun bivse (dok se nismo opekli davali smo joj novac na ruke). Samo, u tom slucaju, kada mi podnosimo recimo zahtjev za djecji napravimo i poseban dopis o uplacenim alim., prilozimo kopije uplatnica i to nam umanji ukupni dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija