Jump to content

pomoć


diego43

Preporučene objave

dan! ovako evo što meni muči:nakon smrti oca došlo je do podjele jednog zemljišta, teren ima 10,000 metara ,djeli se u oranicu i maslinik,bratu je išla oranica od 6000 metara meni maslinik od 4000metara, pristao sam tako jer kao maslinik ima veču vrjednost.sad nakon par godina brat traži dio maslinika jer je tako bila podjelena zemlja. ali ja imam pismeno i od drugih da maslinik ide meni.dobio sam pismo od odvjetnika da predam bratu taj dio koj sam ja radio. šta mi je sad pravit ić dalje na sudu jer on je dao to odvjetniku il mu to predat da nemam komplikacije pošto po katastru on je vlasnik mog dijela.a i svi ostali znaju da je tako bilo djeljeno maslinik meni oranica njemu .hvala na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bilo oporuke. to je bilo sve kasnije dogovreno među brača. šta se tu desilo : kod javnog bilježnika je došlo do kratkog spoja umjesto da napiše parcelu primjer 1234/1 on je napisao 1234/2 sad nakon 14 godina, kako ja radim taj dio koj smo bili tada dogovrili brat traži parcelu koja je upisana. a to se radi o masliniku jedna parcela a druga o oranici . po vlasničkom listu imamo oba i masline i oranice. al opet ja imam potpisanu izjavu druge brače da je meni taj dan na usmenoj podjeli kad smo djelili vlasništvo oca pripalo maslinik. tada sam pristao njemu prepustiti 2000 metara oranice pošto navodno maslinik ima viševrjednosti nego oranica.danas on traži dio masline i tvrdi da je to njegovo.mene zanima jel ta moja poptpisana izjava na sudu vrijedi ili ne, i dali ako on baš oče maslinik mogu li ja tražiti da se sad to djeli na pola 50% svakome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

očigledno postupak diobe nije okončan cijepanjem parcela .shodno navedenom imate suvlasništvo i morate pokrenuti postupak diobe u kome će vaši dijelovi dobiti nove katastarske oznake i naravno vlasinštvo 1/1svakog od vas na svome dijelu.Diobu možete izvršiti sporazumno,na terenu angažovanjem geometra ili sudskim putem ukoliko sporazuma nema.Veličina vaših dijelova prema onome što ste opisali je po 1/2.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija