Jump to content

Razgovor za posao!


borbena

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Nažalost nema jedinstvenog pravila. Neki razgovori traju doslovce 5 min. Pita te da se predstaviš, koliko si studirao, kad si diplomirao. Drugi, pak, traju po 20 -50 min i traže sve detalje. Mene su ne-mali broj puta provjeravali gradivo, davali mi textove na prijevod s engleskog, pitali me jesam li religiozan, jesam li dijete rastavljenih roditelja, imam li curu/ženu djecu, zdravstvenih problema itd. Pitali se me koje su prednosti tj. nedostaci radnog mjesta za koje se prijavljujem i zašto bi baš mene izabrali - Što ima ja mogu ponuditi, ispod kolike plaće ne bih radio itd.itd.

 

Mislim da je to često nepredvidivo. Jednom sam išao na jedan razgovor, a prethodno mi je bio dan savjet kako se ponašati i što reći. Međutim, moj je razgovor otišao u skroz suprotnom smjeru jer smo se doslovce posvađali oko politike...

 

Često znaju pitat znaš li što bi bio tvoj posao, planovi za budućnost, ukratko se opišite, koji su vam bili omiljeni predmeti...

 

Ukratko, nema pravila. Budi ono što jesi pa kako bude! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija