Jump to content

Susjedi i zidovi


danesaur

Preporučene objave

Poštovani svi!

 

Imam nekoliko pitanjaca, pa bih molio nekog tko zna...

 

1) u kojem su propisu definirani zidovi između parcela - za koje ne treba građevinska dozvola

 

2) sa susjedom sam godinama imao spor oko vlasništva nad jednom malom parcelicom - i sad kad je to konačno riješeno u moju korist opet imam problema - stvari na navedenoj parceli uklanja - a verbalno osporava sudsku odluku te mi stvara svakodnevne probleme sa komentarima - a pomalo i prijeti

 

3) da li ja navedenu parcelu mogu ograditi ili moram prije toga zvati nekoga i koga? -da se određi međa?

 

Molim pomoć!

 

(u ovu subotu planira betioniranje zone oko moje parcele i sigran sam da će zaći u nju!!!!)

 

Što napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak bi bilo najbolje prije njegovog betoniranja da ogradite svoju nekretninu, pa makar i simbolično, da zabijete na granice (ukoliko ih znate) par stupića ili drvenih kolaca i da između njih razvučete nekakvu žicu ili nešto slično.

Ako niste sigurni gdje su međe, zovite geometra da izađe s vama na teren (ako već imate skicu iz parničnog predmeta moglo bi pomoći).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za ogradu vam ne treba gradjevinska dozvola do visine od 1.8 m. (Usput da odgovorim drugima na forumu, ako ta ograda nekome padne na glavu, vi ste odgovorni).

 

Ogradu od 1.8m mozete bez dozvole izgraditi i od cvrstog materijala (cigla, kamen).

 

Za podzid do 1.2 m vam isto tako ne treba dozvola. Podzid znaci da je izgradjen od bilo kakvog materijala (kamen, beton, drvo) i podrzava zemlju u dva razlicita nivoa. Zid se mjeri kao "gradjevinska visina", ne visina iznad zemlje, ukljucuje temelje. Podzid od 1.2 m bi u prostom slucaju znacio visinu u nivou zemlje od 1 m.

 

Na cinjenicu sto vas susjed ne zeli da prizna sudsku presudu se ne obazirite, to je psiholoski vrlo normalno. Ako prijeti, obratite se policiji i zatrazite da date im izjavu. To ce Vam dati dobru poziciju ako idiot ztvarno nesto pokusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija