Jump to content

kako do love?


velijoze

Preporučene objave

Poštovani,

radio sam na ugovor u jednom tzv. pravno-poslovnom tjedniku minijaturne pretplatničke naklade. Raskinuli smo ugovorni odnos jer me gazdarica nije mogla plaćati, kao ni još dvojicu kolega.

Meni je dužna honorar za travanj i pola svibnja.

Kako sam nezaposlen, lova mi treba, a ne mogu platiti odvjetnika. Da li se mogu obratiti g. Malčiću kao pučkom pravobranitelju ili imam neku drugu besplatnu pravnu pomoć????

 

Drugo, dotična je sahranila pet tvrtki, i to tako kad jednu sahrani, osnuje drugu i tako u nedogled. Da li postoji neki ubrzani postupak ovrhe njene imovine da ja i moja obitelj ne skapamo od gladi???

 

Unaprijed hvala

Veli Jože

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,

žao mi je da ste i vi na svojoj koži osjetili kako je biti rob , galijot , na tajkunskoj galiji.

 

Nisam pravnik , pa Vam dajem samo odgovore o besplatnoj pravnoj pomoći :

 

1.Razmislite o učlanjenju u neki od sindikata jer između ostaloga pružaju :

besplatnu pomoć i zaštitu pri ostvarivanju prava iz rada i po osnovi rada

besplatnu stručnu pomoć u slučaju spora s poslodavcem, pred sudom, arbitražom i državnim tijelima

novčanu pomoć u slučaju industrijskih akcija organiziranih u skladu s zakonom , Statutom i aktima donesenim na temelju Statuta

solidarnu sindikalnu pomoć u skladu s posebnim aktima Sindikata

druge oblike solidarne pomoći i uzajamnog pomaganja članova ( kasa uzajamne pomoći, sindikalni krediti, povoljnija nabavka proizvoda potrebnih za život, itd..

 

2.Možda Vam pomogne informacija o siromaškom pravu:

 

" U praksi se pravo na besplatnog punomoćnika realizira tako da se potencijalni podnositelji zahtjeva moraju osobno obratiti središnjoj upravi HOK-a u Zagrebu, gdje

zaposlenici odvjetničke komore provjeravaju ispunjavanje postavljenih kriterija,temeljem čega predsjednik Komore donosi rješenje o postavljanju besplatnog punomoćnika.

Kriteriji i uvjeti za podnositelje zahtjeva nisu pobliže definirani. U praksi se status socijalno ugrožene osobe dokazuje samo ispravama - uvjerenjem o visini

primanja (trenutačno je visina iznosa do koga se smatra da je riječ o socijalno ugroženoj osobi 1.700 kn). U pravilu se ne ispituje ostala imovina (nekretnine,

pokretnine, drugo vlasništvo), kao ni imovina bračnog druga i bliskih srodnika. U slučaju da zahtjev bude usvojen, donosi se rješenje kojim se postavlja besplatni

punomoćnik (vezano uz određeni postupak) i dostavlja podnositelju zahtjeva i postavljenom odvjetniku. Odvjetnici koji se postavljaju u pravilu se biraju abecednim

redom s popisa odvjetnika koji komora vodi."

Više saznajte na :

http://alanuzelac.from.hr/Pdf/access.pdf

 

Ovom objavom Vaše pitanje ponovno dolazi na početnu stranicu , pa se nadam da će koja dobra pravnička duša odgovoriti na ostala postavljena pitanja .

 

Želim Vam odlično zdravlje !

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete precizirati ovo

"radio sam na ugovor "

 

dal to mislite na ugovor o radu

ugovor o radu na određeno ili neodređeno

 

ili ugovor o djelu što je čest slučaj u praksi kod takvih tiskovina?

 

Za besplatnu pravnu pomoć se obratite odvjetničkoj komori ono će vam preciznije reći koje uvjete morate ispunjavati

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija