Jump to content

Samo mu želim najbolje


tatasalata

Preporučene objave

Supruga je jedne večeri došla doma s posla i predložila rastavu braka.Nije to bila neka novost jer več duže vrijeme ne funkcioniramo.Proteklih godina bilo je sličnih situacija samo sam ja uvjek pokušao izgladiti situaciju radi djeteta.

Ovoga puta sam odlučio da je možda tako i najbolje sa sve nas jedino me plaši to što če djete najvjerojatnije pripasti majci s čime se ja nikako nebi složio.

u glavnom bježi iy braka jer je to velika obaveza jer kaže da me više ne voli ,jer želi imati više slobode,fale joj izlasci društvo i sl.

Uglavnom zanima me kolika je šansa da dobijem skrbništvo i koliko je bitno toda imam podršku od moje i od njene obitelji pošto smatraju da bi djetetu bilo bolje kod mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je motiv A ("u glavnom bježi iy braka jer je to velika obaveza jer kaže da me više ne voli ,jer želi imati više slobode,fale joj izlasci društvo i sl.") točan, a faktor B ("od njene obitelji") pri tom bude otvoren u nepreuzimanju brige i skrbi vremenski kako bi se ostvarile želje spomenute u motivu A, moguće da bi se shvatilo da bi se tati i dobrovoljno prepustilo dijete...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam sličnu priču upravo doživio. Mislim da na uzroke i motive ne moraš gledati, jer su nebitni (osim droge i alkohola i nasilništva). Savjet će ti dati i stariji forumaši, a moj ti je iz moga kuta slijedeći:

a) potraži odvjetnika sa pitanjima o razvodu, skrbništvu, bračnoj imovini i alimentaciji (ja nisam na vrijeme jer sam mislio spasiti brak

B) pripremi se da će vjerovatno dobiti sve što želi milom ili silom ako ne želi skrbništvo dobro za tebe i dijete

C) tvoje šanse će proizaći iz njenih grešaka ukoliko ih bude, a na žalost prije toga to će osjetiti dijete.

Sve bi trebalo pismeno dokumentirati kod centra ako to bude stvarno nepodnošljivo.

Pogledaj na forumu sve vezano za očeve, ima ih puno više loših nego dobrih i od toga na žalost polazi i sud ili sreću polazi i sud. U međuvremenu skupi snage, pregori sve, financijski se stabiliziraj, i posveti se maksimalno svom djetetu. Maksimalno!!!

I na kraju iako ne znam situaciju ipak najčešće za razvod doprinose oba bračna partnera, svako na svoj način.

Varijanta koja je trenutačno kod mene je sporazumni raskid braka, sa dogovornom alimentacijom i viđanjem djeteta i pokušati pomoći majci da bude što stabilnija za dijete,jer po savjetu odvjetnika šanse su mi ravne nuli da dobijem skrbništvo. Ne ide mi baš najbolje u svemu, ali iz dana u dan napedujem. Sa djetetom sam u jako dobrim odnosima još moram sa majkom izgraditi odnos povjerenja.... Za nas je ovo teži dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Zemlja je ravna ploča.

2. Muškarci su krivci za raspad obitelji , svojim razuzdanim, nemarnim primitivnim i nasilnim ponašanjem.

 

...naravno znate da ja zastupam bizarnu laž: - da žene danas u ovoj državi i zap. civilizaciji triput češće pokreću razvod braka iz njihovih unutrašnjih motiva ; da su žene tri puta češće obiteljski nasilnici i preljubnice u braku ; da su nakon raspada braka, usprkos tome što im po pravilu pripadnu djeca, višestruko nepogodniji skrbnici i opasniji po emocionalno zdravlje djeteta....

 

..upravo onoliko koliko iznosi spolna raspodjela teških i opasnih poremećaja osobnosti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:idea:

To sve ide još od Adama i Eve zapravo... Da nije ona, perfidna i odvratna i podmukla etc. etc., jadniku nedužnome uvalila jabuku i dan danas bi svi ljudi živjeli u raju. Dapače, možda mu je podvalila s predumišljajem da ih od tamo deložiraju...

 

PS. Ima ih sjajnih na obje strane, loših također.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, susretao sam se s tom logikom: "svatko ima nešto" i " za svađu je potrebno dvoje"....nikad se neću moći složiti s njom, ...

 

za razumijevanje i rješavanje obiteljskih problema potrebna je "individualizacija" motiva i postupaka, uzročno - posljedićna analiza i "prognoza" zasnovana na poznavanju stabilnih i duboko prožimajučih obrazaca ponašanja i razmišljanja opisanih u DSM - IV, axis II, cluster B *, a ne na osnovu našeg ( i mog ) znanja, iskustva, mitologije ili Biblije......

 

* http://www.behavenet.com/capsules/disorders/dsm4TRclassification.htm

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

..mogu Vam samo reći da ne odustanete od bitke za dijete i da ne slušate svakojake savjete makari oni dolazili i od pravnika. ja osobno, također se upuštam u bitku za skrbništvo za dijete i ne kanim se predat do vrhovnog suda.....kako vrijeme prolazi na ovom forumu mr. bigfoot je sve više u pravu...

........... nema predaje :clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,da majke uvjek zanemarju djecu jer imaju prljavu pelenu 10 minuta više, žele izaći malo van s curama, loše su domaćice jer ne dodaju mužićima pivo kad to oni žele, jer dovraga šta će ti žena ak ti sve ne servira, baš kao najmilija mama! :-D

Nasllušala se ja toga kod puno njih...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija