Jump to content

Crveno svijetlo


brunog

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molim Vas za pomoc!

Vracajuci se navecer s posla doma, prema procjeni policije koja je bila u suprotnom smjeru ja sam prosao kroz crveno svijetlo. Policija je stajala na semaforu za skretanje u lijevo a ja sam dolazio iz suprotnog pravca i na raskrizju isao ravno. Kada su me zaustavili nisam s njima ulazio u rasprave jer sam bio sam u vozilu a njih su bila dvojica. Dobio sam prekrsajni nalog 1110 kn, 2 neg boda i odu. vozacke na dva mjeseca, ujedno su napisali da je prekrsaj utvrdjen neposrednim zapazanjem.

Sta da radim?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) plati 1000 kn + 110 troškova

2) prati broj zarađenih bodova

3) predaj vozačku na dva mjeseca u policijsku upravu, i za to vrijeme, kad ne voziš, svaki dan prolistaj crnu kroniku u bilo kojim dnevnim novinama

4) reci, hvala Bogu što sam živ, zdrav, u komadu i što me nisu strugali s asfalta taj dan nakon što je kroz zeleno prošao kamion od jedno 30 tona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A čuj, ako dva plicajca posvjedoče da su "neposrednim" zapaženjem utvrdila da si prošao gdje si već prošao, šanse na sudu su ti nikakve. Možeš doduše izjaviti prigovor na prekršajni nalog, no ni u prvom stupnju, ni u drugom stupnju to neće proći

 

 

(otezanje do eventualne pravomoćnosti drugostupanjskog rješenja, kužiš?)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Točno, nije lijepo izbjegavati pravdu na takav način, ali ponekad djeluje. (sud pošalje poziv putem pošte, poštar obilazi kuće prije podne, osoba radi cijeli da i nikako ne stigne podići preporučeno pismo, koje, nadam se da se slažete, može biti i od tetke iz njemačke koja vam šalje haribo bombone). Kada se radi o drugom prekršajnom sudu, oni tada zamolnicom drugom prekršajnim sudom pokušavaju izvršiti dostavu. Nakon mjesec, dva, prijete se policijom , pa se konačno, jelte, primi pismeno i da iskaz zamoljenom sudu. Pa onda prođe još nekih, mjesec, dvai tako redom, dan za danom...prođe godina, prođe dvje :)))

 

 

Šalim se, nisam zagovornik takvog načina ophođenja sa sudom osim u slučajevima kada smatrate da ste 200% u pravu, a zapravo vam je to jako teško dokazati jerbo dvije službene osobe tvrde suprotno. U svim drugim slučajevima, ili plati, ili kumi, moli, preklinji, kleči da ti smanje kaznu, ostave dozvolu (ukoliko je prekršaj veliki) ili ako je manji, eventualno zamjena za rad za opće dobro, koja, nažalost, ne funkcionira.

 

Koliko god neki tvrdili suprotno, često smo svjedoci da policija ponekad ne postupa profesionalno i zažmiri tamo gdje ne bi trebala i smjela, odnosno vidi ono što nitko drugi nije vidio. U globalu, mislim da ok više manje obavljaju svoj posao jerbo svi mi koji smo vozači smo barem jednom imali bliski susret s kamikazama, pijanim vozačima i inim koji, čim tako voze i u tom stanju sjedaju za volan, ne razmišljaju o mogućim posljedicama.

 

baš sam se raspisao.... Jel zadaćnica u redu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovječe, al su te ovi navukli na greh??

Dovoljno si ti osvješten da nećeš raditi probleme..

Ako nije kasno i ubuduće za one koji su u istom sosu OVAK:

1. Ključna riječ je to što nisi na mjestu prekršaja davao iskaze (usro se u gaće, vjerojatno)

2.Policijsko vozilo je bilo zaustavljeno u tracza suprotan smjer. Zapitaj se da li su slijedovi paljenja gašenja semafora u noćnim satima isti kao po danu?

3.Policajci osnovom zelenog svjetla u svojem smjeru NISU mogli sa SIGURNOŠĆU utvrditi koliko je isto svjetlo trajalo za tvoj smjer. Postoje ZAŠTITNA VREMENA (vrijeme između paljenja konfliktnih svjetlosnih grupa) negdje i 2 sec

4.Da li je raskrižje SENZORSKO ??

5.Vremenski uvjeti?

6.Kamion ispred i sl. prepreke, pa nisi mogao primjetiti promjenu u crveno?

 

Eto, znaš za drugi put (i svi ostali kojim je prvi put)

 

Pozdrav!

brunog je napisao:

Pozdrav svima!

Molim Vas za pomoc!

Vracajuci se navecer s posla doma, prema procjeni policije koja je bila u suprotnom smjeru ja sam prosao kroz crveno svijetlo. Policija je stajala na semaforu za skretanje u lijevo a ja sam dolazio iz suprotnog pravca i na raskrizju isao ravno. Kada su me zaustavili nisam s njima ulazio u rasprave jer sam bio sam u vozilu a njih su bila dvojica. Dobio sam prekrsajni nalog 1110 kn, 2 neg boda i odu. vozacke na dva mjeseca, ujedno su napisali da je prekrsaj utvrdjen neposrednim zapazanjem.

Sta da radim?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija