Jump to content

Hitna pomoć!Upravno pravo!


serpico

Preporučene objave

Da ne otvaram novu temu, ovaj naslov mi sasvim odgovara. Trebaju mi odgovori na ova dva pitanja:

 

1. Kojim trenutkom je započet upravni spor?

2. Propisi kojima je reguliran radni odnos u RH?

 

Što se tiče 1. pitanja u dvojbi sam da li počinje podnošenjem tužbe ili kao u parnici dostavom tužbe tuženiku na odgovor, a 2. pitanje mislim da bi bili zakoni o radu, o drž. službenicima i o strancima, ali nisam siguran.

 

Ako ima tko da je siguran nek pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. i ja mislim da započinje dostavom tužbe tuženiku na odgovor

2. Zakon o radu, Zakon o državnim službenicima (tako se zove od izmjena), Zakon o strancima - u vezi radnih dozvola, Zakon o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti

osim toga na sklapanje ugovora, valjanost i prestanak primjenjuju se supsidijarno i propisi obveznog prava.

izvori radnog prava su i kolektivni ugovori, sporazumi radničkog vijeća i poslodavaca itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovorio sam ti na mail, nije mi stiglo nista, ali nema veze jer mi je jedan kolega vec poslao skriptu.

usput molim kolege koji su kod jurić-knežević odgovarali da mi kazu kako ona ispituje, onako, ukratko.. trazi li duge, narativne odgovore sa svim podjelama ili trazi kratke odgovore, inzistira li na zakonskoj terminologiji, posvecuje li vise paznje upravnom ili radnom pravu, postoje li neke stvari koje su za nju specificne, koje posebno pita? hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad sam ja odgovarao to je bio zadnji ispit, oko 19h, sigurno je i ona vec tada bila umorna tako da nije puno pitala. ali zahtjeva precizne odgovore. prvo je pocela sa radnim - i to sa prilicno opisnim pitanjem - ugovor o radu i pricaj sve sto znas, a onda ona upadne s kojim potpitanjem. voli pitati rad djece (mladi od 15 godina) čl 21. ZOR (NN 137/04) i Pravo zaposlenja na drugim poslovima i Otkaz u slučaju profesionalne nesposobnosti za rad ili neposredne opasnosti od nastanka invalidnosti - čl. 84 i 85. iz upravno standardna pitanja npr. konačnost i pravomoćnost. koliko se sijećam nije bilo nekih iznenadenja pa se skoncentriraj na pitanja.

skriptu sam bio poslao u attachmentu, mozda previse zauzima pa nije stigla, a meni mail nema puno MB slobodno. ima 39 strana, tu su pitanja i neki odg, al se sve ponavlja i vrti u krug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija