Jump to content

Solemnizacija ugovora o kreditu - nije izvrsena???!!!


marioroland

Preporučene objave

Molim pomoc.Prodavatelj, firma iz ZG koja je i graditelj stanova nije htjela

izvrsiti solemnizaciju ugovora o keditu zbog veceg iznosa od cijene stana

(uracunat je depozit i troskovi obrade kredita) mada i javni biljeznik i banka su ih uvjeravali da taj iznos nema veze sa njima, da ugovor o kreditu sluzi da se banka upise na nekretninu i ima ovrsno pravo nad nositeljima kredita.

Ne znam sta da radim kome da se obratim i sta napraviti u takvoj situaciji,

moram se iseliti iz podstanarskog stana do 01.07., a jos nista nije rjeseno

mada je vec trebalo biti odavno.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da to nema nikakve veze sa prodavateljem. Njega se isplati iz vašeg kredita, on dobije svoju cijenu i prenese vlasništvo na kupca. Nakon toga on nema više bništa s tim stanom u smislu naplate tog vvašeg kredita. Jedini koji ovdje može imati problem ste vi ili banka, ukoliko se kredit ne bude mogao otplaćivati pa bude trebalo nekretninu prodati, a ne postigne se cijena za naplatu ukupnog iznosa.

Možda da zastupnika prodavatelja odvedete kod nekog odvjetnika ili da si ga sam angažira da mu se objasne neke stvari.

Čime on argumentira tu svoju odluku, mislim da li znate čega se boji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je jasno i vrapcima na grani! U gospodinovoj pratnji bio je pravnik dotične tvrtke koji (tvrtka je privatno vlasništvo) klima glavom svom direktoru!

ČEGA SE BOJI! Bojazni valjda nema nego je to njegova bahatost, pa ja sam big face i znam sve bolje od svih a uz to sam osobni recimo prijatelj s drugom big face! On ne pristaje i misli da će ga netko teretiti za razliku od cca. 3000 Eura! Odvesti ga odvjetniku, pa javni bilježnik mu je objašnjavao da to nema veze s njima! ALI MOLIM LIJEPO ON JE NAJPAMETNIJI ČAK I OD SVIH pravnih stručnjaka zajedno! STRAŠNO kakve se stvari događaju u Lijepoj našoj! I to su veliki poslovni ljudi, velike poslovne tvrtke s iskustvom! PRESTRAŠNO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pristali su nakon razgovora pravnika banke i njih, par dana kasnije, samo im je banka morala dostavit posebnu izjavu da ih ovaj dio love sto je višak od love ničim ne tereti.

Trebali bi doći na potpis ugovora slijedeći tjedan.Kada sve prođe,kad dobijem ključeve,objaviću sve,jer moja kupovina traje 5 mjeseci,i priča je za LATINICU,

jer ovo je samo kraj priče......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija