Jump to content

Ilegalna prodaja živežnih namirnica


steva

Preporučene objave

Vidim po oglasnim pločama natpis Prodajem zaklane piliće, Prodajem govedinu, Prodajem svinjske polovice... i samo broj telefona. Te stvari prodaju vlasnici koji se bave uzgojom ili preprodajom životinja, klaonica je obićna garaža, selske žene čiste i obrađuju meso. Pitam se dali su ti ljudi uopće zdrastveno sposobni da dolaze u kontakt s mesom, koliko je to higijenski. Prilikom kupnje ne izdaju račun. Kome se trebaju takve radnje prijaviti i ima li uopće smisla prijavljivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavu možete izvršiti Sanitarnoj inspekciji pri Državnom isnpektoratu u vašem gradu. Ako nemate sanitarnu inspekciju u vašem gradu slobodno se samo obratite državnon inspektoratu gdje god znate da ima u blizini. Također u istom insepkcijskom postupku bi postupala i veterinarske inspekcija ako se radi o osobama koje proizvode piliće, #### i slične životinje.

 

Sve to ima smisla prijaviti ako se radi o nelegalnim radnjama (a vjerojatno jest). U cijelom postupku bi i policija mogla imati postupanja zbog nevođenja poslovne dokumentacija i niza drugih djela.

 

Sve u svemu svojom prijavom nekada ni neznate koliko dalkosežne posljedice (vjerojatno pozitivne za zdravlje ljudi) može imati vaša prijava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da sve to nije zakonom dozvoljeno, ali pita li se netko kako je seljaku koji svoje proizvode ne može prodati (kao npr. ona zabrana prodaje svinja).Naravno da će prodavati polovice, jer odojci rastu pa velike #### treba maknuti.Ima tu dvojbi i trojbi...No ja radije kupim domaću puricu i piceka, nego one plavo-zelene.Kako znate da u tvornici mesa ne radi netko tko je kliconoša npr.stafilokoka.Svi smo svjesni da se na bolovanje ide kad si na sve četiri, jer doktori ti ne daju bolovanje, gazda te je u stanju otpustiti.I onda tamo rade zdravi ljudi?

Imam jedan slučaj nije o mesu, ali je o čistoći u tvornici: prije 21godine, kupila sam voćnu kašicu od fructala za kćer ( 7 mj) i nećakinju (6 god.) Hranila sam kćer, a onda je nećakinja izvadila iz usta komad stakla i pitala šta je ovo?Na dnu njene bočice par komada strganog stakla veličine riže do graška.Što da je to moja beba pojela?Naravno da sam im poslala takovo pismo da se smrznu, jer i ja sam se smrzla pomislivši što bi se dogodilo da je to završilo u crijevu moje kćeri.Posjetili su me ,tvrdili da je nemoguće, ali su isto tako donijeli dva paketa hrane. Eto slučajnosti. Razbije se bočica u smjesu kojom pune i ....nitko nije reagirao.A sigurna sam da je to netko vidio jer radnici su za strojem, samo nisu smjeli, možda bi platili od plaće.I...rizik je i živjeti.No imam i drugi slučaj, sisr i vrhnje sam nosila curama na posao.Od mog sisra kćer od kolegice nije dobila osip, od svih koje je kupovala je.2 godine nam je trebalo da shvatimo da je to zato jer mi nismo travu za krave gnojili umjetnim gnojivom na što je ova bila alergična. A selo danas nije kao nekada.Osim stoga moja svekrva ni zlatice neće špricati nego ih pobire, jer hoćemo zdravu hranu.

Mislim da ima smisla prijaviti, ali predlažem da kod nekoga provjerite koliko puta ide u štalu i koliko puta se tušira, pere ruke i u kakvim uvjetima živimo.A i mesnice kupuju od seljaka i krave i ####, čak i liječene , pa sve to ljudi papaju. :lol:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija