Jump to content

Doregistracija djelatnosti d.o.o. - koji dokumenti?


Yog

Preporučene objave

Trebao bih dodati neke djelatnosti u predmet poslovanja trgovačkog društva (d.O.o.). Može li mi netko reći koje dokumente moram imati prilikom odlaska javnom bilježniku?

Moram li sam raditi izmjenu statuta/društvenog ugovora (ili potpuno novi dokument ili to može učiniti javni bilježnik? (čini mi se problematično jer zadnji statut i društveni ugovor koji imam je iz 1993.g. i čine se dosta zastarjeli).

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa sobom k bilježniku donesite dosadašnji temeljni akt.

Niste rekli o kojem točno aktu se radi ( društvenom ugovoru ili izjavi), odnosno jeste li vi jedini osnivač?

Ako se radi o izjavi jedinog osnivača, odluku o izmjeni izjave (dopuna djelatnosti) vam mora sastaviti jb.

U ostalim slučajevima, možete si sami sastaviti, a jb podnijeti na solemnizaciju.

Što se tiče djelatnosti, neke djelatnosti možete upisati vlastitim riječima, dok za neke postoji zakonski opis. Uputu o tome dobiti ćete kod bilježnika. Nije vam potrebna neka posebna dokumentacija, osim ako se ne radi o djelatnostima za koje je potrebno prethodno odobrenje nadležnog tiuela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru!

Radi se o dodavanju djelatnosti vezanih uz poslovanje nekretnina. (nekoliko njih prema klasifikaciji djelatnosti). Od dokumentacije imam staut i društveni ugovor (oba iz 1993.)

Ako sam dobro shvatio, dovoljno je da oba osnivača (člana uprave-radi se o malom obiteljskom poduzeču) sa ta 2 dokumenta odu kod javnog bilježnika i sve riješe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je.

Bilježniku trebaju otiči osnivači i direktori najprije na dogovor, da bilježnik utvrdi vaše želje i mogućnosti.

A nakon toga se dogovarate za termin potpisivanja.

Budući da se radi o društvenom ugovoru, naglašavam da bi vam bilo jeftinije kad bi si neke stvari radili sami, naravno ako to želite i znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija