Jump to content

Dal je istina da na odredeni broj stanovnika dolazi odredeni broj javno biljeznickih kancelarija


ksx

Preporučene objave

Kao sto sam u naslvu pitao zanima me dal je istin da na odredeni broj stanovnika dolazi i odredeni broj javnobiljeznickih kancelarija sto znaci da ne moze svatko tko ima uvjete otvoriti javnobiljeznicku kancelariju i ako je istina zasto je tako

zar to nije monopol?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da i ja bih tako recimo da na odredeni broj stanovnika dolazi odredeni broj trgovackih lanaca pa da postanem monopolist i da zbog zakonske regulative nitko vise u mom kvartu ne moze otvoriti trgovinu

 

Mislim da je to ogranicavanje slobodnog trzista i opcenito trzista rada

 

Zasto ako ja ispunjavam sve uvjete za javnog biljeznika ne mogu otvoriti kancelariju na nekom podrucju i raditi ispod tarife

na taj nacin bili bi zadovoljniji i gradani a kaze se da konkurencija podize kvalitetu

 

Dal je netko razmisljao o tome ili je ipak

Hrvatska zemlja socijalnog pesimizma u kojem nema mogucnosti napretka jamislim da je

 

ksx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

 

zašto konkurencija postoji u svim djelatnostima osim možda u pravnoj branši?

 

kako su došli strani trgovački lanci domaće obiteljske trgovine su propale i nikom ništa

 

a sad se našla skupina monopolista jb koji su se lijepo zaštitili i deru sirotinju

 

mislim da to baš i nije pravedno

 

ali pravda i pravo nije isto zato pravo i postoji

 

a što se tiće razine pismenosti najlakše je nekog osobno napasti naročito kad nemaš argumente protiv njegovog stava

 

napiši koji su to razlozi osim monopolističkih da je broj jb kancelarija ograničen?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija