Jump to content

Zastara.....jopet


loptica

Preporučene objave

Dajte pliz ako netko zna:

 

1. Nastupa li zastara za račune za vodu i druge komunalije u roku od godine dana ako je davatelj usluga trg. društvo u vlasništvu grada (komunalac d.O.o.)?

 

2. Da li se zastara prekida ako davatelj usluga (naravno opet voda) na računu za svaki slijedeći mjesec upozorava dužnika da njegov ukupni dosadašnji dug iznosi XX, kuna te da se taj račun ima ujedno smatrati i opomenom. (drugim riječima je li za prekid zastare dovoljna pisana opomena vjerovnika ili vjerovnik mora baš fomralno pokrenuti postupak pred nekim javnim tijelom protiv dužnika?)

 

Hvala vam unaprijed. Voli Vas loptica i čeka godišnji :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

amel, sve pet, al moje pitanje je bilo mogu li se ja kao dužnik nakon godine dana pozvat na zastaru i ne platiti račun ako mi je u tijeku te godine dana vjerovnik stalno slao opomene. ja mislim da sam upravo sama našla odgovor - čl. 244 ZOO - za prekid zastare nije dovoljno da vjerovnik pozove dužnika pisano ili usmeno da obvezu ispuni. mislim da nemoram niš caltat....jeee. ako neko vidi da sam se prerano krenula radovati, molim vas neka napiše ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija