Jump to content

Pitanje


hladni

Preporučene objave

Pozdrav!

Molio bih nekoga ako zna ili ima sličnih meni po pitanju umirovljenja.

Ja sam 2003.godine umirovljen po članku 11 profesionalna nesposobnost nisam HRVI nisam tada imao pravo na otpremninu nego samo na 3prosječna osobna dohotka.

U gardijskoj brigadi sam proveo 11 godina te sam umirovljen sa dužnosti zapovjednika pješačke satnije, tu na forumu dosta često čitam da pojedinci imaju dodatak kao dragovoljci ja sam isto dragovoljac od 9 mjeseca 1991.godine.

U riješenju mi nepiše nikakva invalidnina a ja u invalidskoj mirovini te me zanima dali se na mene odnosi ovo izjednačavanje mirovina te dali imam kakva prava jer po meni ja i meni slični smo skroz naj..... u onom i ovom zakonu.

Hvala na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hladni je napisao:

Pozdrav!

... Ja sam 2003.godine umirovljen po članku 11 profesionalna nesposobnost nisam HRVI ... tu na forumu dosta često čitam da pojedinci imaju dodatak kao dragovoljci ja sam isto dragovoljac od 9 mjeseca 1991.godine.

U riješenju mi nepiše nikakva invalidnina a ja u invalidskoj mirovini te me zanima dali se na mene odnosi ovo izjednačavanje mirovina te dali imam kakva prava jer po meni ja i meni slični smo skroz naj..... u onom i ovom zakonu.

Hvala na savjetima!

1. ako je riječ o dodatku na mirovinu (često nazivan "braniteljski" ili "dragovoljački" dodatak), isti se ne priznaje od stupanja na snagu novog ZOPHBDR, odnosno od 01.01.2005.

2. U invalidsku mirovinu ste išli po posebnom Zakonu (Zakon o mirovinskim pravima DVO ...), a ne po općem (ZOMO) pa se - sukladno objavljenom prijedlogu Zakona o dodatku na mirovinu (...) - na vas ne odnosi najavljeni dodatak na mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija