Jump to content

opomena pred otkaz


Jethro

Preporučene objave

dobivena prije nekoliko dana. poziva se na članke te i te, stavke te i te (kolektivnog ugovora) gdje se navodi nešto prema čemu nisam kriv. na istu sam se žalio (napominjući kako baš u navedenim člancima, stavkama i sl. ja po ničemu nisam kriv), dobio odgovor da se ne uvažava žalba jer (pazi sad) u novonavedenim člancima se govori to i to (a ovi stari se ne spominju).

 

pitanje: ima li poslodavac pravo u opomeni se pozivati na jedan članak, koga ja nakon što sam pobio više ne spominje i onda se poziva na drugi članak i stoji kraj opomene. činjenica je da taj članak na koji se poziva u opomeni nije ni pročitao.

reagirao sam pravovremeno, kako je pisalo na dnu: u roku od 15 dana.

nakon što sam dobio odgovor da se prigovor odbija, (naslov tog odgovora je "ODLUKA"), imam li i dalje pravo na ikakvu žalbu?

jel se to uopće zove "odluka"?

 

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ste to malo šturo napisali, naime u opomeni je moguće da se poslodavac poziva na jedan čl. kojim se primjerice uređuje sam institut opomene ili možda članak koji ovlašćuje tu i tu osobu da napiše opomenu, članka kojim je opisano (ne)djelo kojim ste počinile ...sve to stoji

 

Zatim u u "Odluci" se možda navodi članak kojim je regulirana mogućnost odgovora na opomenu i sli.

Pretpostavljam da vi idete na to da se radi o različitim članicm koji reguliraju različite povrede obveza iz radnog odosa, ali svakako bi ih trebalo pogledati i vidjeti što piše u člancima na koje se poziva da biste mogli vidjeti što dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma stvar je ovakva:

posl: "pravite prekršaj iz ugovora o radu prema članu 11.1.1..."

ja: prema članu ugovora o radu 11.1.1 JA NE PRAVIM PREKRŠAJ

posl: "dobro, onda kršite član 23.32.1. iz dodatka ugovoru o sigurnosti...

 

tko je tu lud?

poslodavac ili ja?

 

činjenica je da mi je poslana opomena jer sam kršio 11.1.1 i na to se poziva poslodavac, a istu ne spominje u odgovoru na prigovor jer je nije pročitao očito (točku 11.1.1)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija