Jump to content

molim za pomoc


posavina

Preporučene objave

molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje,ja sam invalid HVO 20% u osijeku sam bio na vijestacenju u hzzmo,neznam koliko sam dobio u osijeku.moji papiri su bili kod nekog taborskog u zg.nazvao sam u osijek i oni na mirovinskom su mi rekli da su mi se vratili papiri iz zg.pitao sam koliko sam dobio i rekli su mi 50%opce nesposobnosti,rijesenje ce mi poslati za 1mj.sta znaci to opce 50% nesposobnosti i koliko je to kuna?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja koliko znam pripadnici HVO imaju pravo na mirovinu samo ako su 100% proglaseni radno nesposobnim...ponavljam mislim...

posavina je napisao:

molio bih da mi netko odgovori na moje pitanje,ja sam invalid HVO 20% u osijeku sam bio na vijestacenju u hzzmo,neznam koliko sam dobio u osijeku.moji papiri su bili kod nekog taborskog u zg.nazvao sam u osijek i oni na mirovinskom su mi rekli da su mi se vratili papiri iz zg.pitao sam koliko sam dobio i rekli su mi 50%opce nesposobnosti,rijesenje ce mi poslati za 1mj.sta znaci to opce 50% nesposobnosti i koliko je to kuna?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak po kojem se utvrđuje da li pripadnik HVO-a, koji ima priznatu invalidnost, ispunjava uvjete za invalidsku mirovinu isti je kao i za HB (jedino što se posebno traži za pripadnike HVO-a su utvrđeni status ratnog vojnog invalida i hrvatsko državljanstvo). Prema tome, osnovno je da ovlašteni vještak utvrdi, a da Povjerenstvo za reviziju potvrdi, da je kod njega nastala nesposobnost za rad (opća ili profesionalna), i koji su uzroci te invalidnosti (omjer ratni - civilni uzroci).

Za posavina: "opća nesposobnost 50%" znači da je utvrđena opća nesposobnost za rad (što je dobro) i da je ista uzrokovana 50% sudjelovanje u ratu. Tih 50% će ti se računati sličnpo kao i kod HB-a: na iznos utječe utvrđeni status invalida (kao pripadnik HVO-a), čin ili zapovjedna dužnost, pripadnost gardijskim brigadama HVO-a ili specijalnoj policiji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija