Jump to content

profesionalni vojnik umirovljen po čl.11


almir

Preporučene objave

Budući da imaš privremeno rješenje za RVI ono će uvelike utjecati na komisiju u Tvrtkovoj i zasigurno će ti oni krenuti prema čl. 15 a to znači da će te proglasiti profesionalno nesposobnim i dati će ti omjer rat - mir. To što si dobio pravo na inv. mir. po čl. 11 neznači ništa u HZZMO i nemoj se nadati previše da ćeš dobiti opću nesposobnost (nadam se da hoćeš i držim ti fige, ali moraš biti spreman).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoram dobiti opću nesposobnost , nek je ona profesionalna mući me taj omjer rat i mir bilo bi jadno da bude kao što slušam od drugih da ratni put slabo utjeće na taj omjer. volio bi da nije tako već da na taj omjer utjeće isključivo ratni put.to je ono što mi strašno smeta da su mnogi branitelji otišli u mirovinu 100% vezano uz rat a nisu vidjeli rata već su ganjali doktore za rukav, polijevali se benzinom , a rat su gledali na TV.-ui sad kad su dobili mirovinu5-6 tisućinki više nisu bolesni niti se snjima može prićati jer oni baš i nisu prošli rata da se može s njima ući u razgovor,svi se vade ono obolio sam to su doktori potvrdili,ali tako su mogli oboliti i u gradovima gdje su padale granate kao kod nas u Županji preko 1000 dana trajala je kanonada iz BIH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolega imamo isti slučaj samo sam ja dobio 30 voj 70 civ isto nisam nigdje radio prije rata bio student bio od 6 1991 do 30.11 2006 u HV čin nadnarednika to ti ništa ne znaći ko ni meni umirovljen sam po točci 11 invalidnost 30% pa i mene zanima što dalje jer mislim da je to ona stvar ako te šta zanima ili i ti meni možeš nešto reć javi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim prijatelju da imaš dobru"startnu poziciju"za dobru mirovinu.Vještak ti gleda cjelokupnu lj.dokumentaciju,te važnu ulogu ti igra ratni put i da li si bio u GB ili SJP,nisu naklonjeni baš pričuvnim brigadama.nakon obrade tvoj predmet ide na reviziju g."T"-On je za sad nedodirljivi i" reže"mišljenje tvog vještaka.Ali po svemu što si naveo ne moraš se sekirat samo hrabro,bit će ok.

Vještaku negiraj druge bolesti samo kaži da se liječiš od ptsp-a,jer će ti druge bolesti pripisati civilnom djelu (automatski dobivaš manji vojni dio)samim tim i manju mirovinu.Ptsp ti se prizna kao posljedica DR dok večina drugih bolesti ne.Zato pamet u glavu.Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju meni će u ponedeljak odlućivati o tom famoznom omjeru rat i mir. javit ću kako je bilo... stvar je što drugih bolesti nisam nikad imao osim operacije hemeroida koje sam dobio po rovovima. ratni put mi je dobar 3GBR. 5 GBR svih petnaest godina prićuva 10 mj.91/92...po ćinu sam razvodnik i cijelo to vrijeme u borbenoj postrojbi pješadija... zato me strah šta će sad biti jer stvarno sam se naslušao svašta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuna da ti kažem kako sam prošao,,,neznam ni dalje ništa znam samo da sam dobio profesionalnu nesposobnost,omjer rat i mir neznam. vještak u tvrtkovoj mi je rekao da to sad ide na reviziju i da ću dobiti rješenje...neznam ni kad ni što drugo,,, neznam ni kad ču dobiti privremenu mirovinu. sve je to vremenska katastrofa: 28.02 sam bio u Osijeku na produžavanju HRVI-a na prvostupanjskoj komisiji i oni su mi produžili HRVI, a sa drugostupanjske komisije iz Zagreba još uvjek ništ nedobijam. 20.06 sam dobio raskid DVS-a s pravom na invalidsku mirovinu. 27.07 sam dobio otpremninu 9.950kn. 13.08 sam bio u tvrtkovoj e sad neznam dalje ništa ni kad će otprilike šta biti.. rate kredita mi se sad poćinju gomilatio neznam kako da ih plaćam, dok nedobijem privremeno rješenje o mirovini tako sad sam u k. pozdrav.nadam se da nismo svi u takvoj poziciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako,nemoj se uplašiti oboružaj se sa strpljenjem i nađi si oazu gdje češ posuđivati novac za život i kredite.Sad češ uskoro za koji tjedan dobiti privremeno rješenje da imaš pravo na inv.mirovinu i akontaciju do konačnog rješenja nekih 1500-1600 kn.Ja sam bio na vještačenju u Tvrtkovoj 09.01.2007,još nisam dobio rješenje o mirovini.....uživaj...želim ti da rješiš si prije nego što ću ja......sretno!! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to je ono. Sve se odvija jako sporo i financijski vrlo skučenih mogućnosti. Čak i da nemaš kredite, treba preživjeti . Ako stegneš malo, možeš iz te otpremnine izvući nekakve 3 plaće, ako ti žena radi. Ali krediti su frka. Ljudi s kojima sam pričao su si na vrijeme pripremili nekakve ušteđevine. Ja isto ne znam kako ću sad kad krenem. Trebam na bolovanje, pa ne znam ni koliko traje ono dok komisija ne odobri 100% bolovanje, zapravone znam ni koji mi sve papiri trebaju za to.

Ondaću probat uštedit nešto do raskida DVS, nadam se.

Jest da dobiješ povrat za taj period, no do tada treba preživjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najlakše je kukati što sad, što sad, a joj što sad.

Dajte malo počnite razmišljati. Tko god da ima kredite lako se sve može srediti jer i u bankama rade ljudi sa razumjevanjem. Lijepo svratiš do banke gdje si podignuo kredit i porazgovarš sa osobom koja je u mogučnosti ti izaći u susret. Svaka banka ukoliko želi i ima volje ti može zamrznuti kredit na određeno vrijeme pod nekim uvjetima. Sve se da dogovoriti a ti imaš sve potrebne stvari da dokažeš pa sad kukaj ili učini nešto. Eto i ja sam kukao dok nisam saznao da je sve moglo i drugačije, o da bila je stvarno voda do grla ali eto nekako sam se izvukao mada još uvijek imamo repove.

Za sve probleme koje imate uvijek se prvo raspitajte na njihovom izvoru jer uvijek postoji mogučnost dogovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm,ne bi se složio s jadnikom u svezi zamrzavanja kredita,jer to stvara dodatne troškove a ti si bez kinte,npr.ja se raspitivao o toj suluciji u banci pa kažu: plačaš aneks ugovora,plačaš novu ovjeru kod j.bilježnika,ima još jedna stavka koju sam zaboravio da se plača.....zamislite na nagovor službenika banke ili bolje rečeno savjet odustao sam od započetog.Rekao mi je da se to zna skupiti do nekoliko tisuća kuna troškova s tim da ti kamate "idu" kada ti je kredit zamrznut.Zato prijatelju stegni kajš,sa živcima ZBOR ostavi se cigareta i stvari koje su ti stvarale dodatne nepotrebne troškove i preživjet češ nekako uz dugove po tekučem i svim mogučim karticama ,te dugovi užoj možda i široj rodbini.Eto tako je tekao i još uvijek teče moj slučaj .....sretno :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija