Jump to content

zar je to istina u hr.


maky

Preporučene objave

cijenjeni molio bih Vas za savjet i pomoc,

 

naime zelio bih promjenit rodni list, a da na novom ne stoji ime roditelja mozda eventualno kao bivsi staratelji ali roditelji nikako, naime pitao sam "neke" pravnike a vele da u HR. pravosudju to nije izvedivo, naime ja se s tom cinjenicom ne mogu pomirit, nakon sto saam ulozio dosta ljubavi volje a na kraju i novca u njih, izigran sam kao najveci neprijatelj, a ti koji su mi kao trebali biti fizicko-bioloski tj. vrsitelji duznosti roditelja na zemlji, upravo su u fazi razvoda, a u stvari djeca im nikad nisu niti bila vazna, uz sve gore navedeno i cinjenicu da nezelim vise u zivotu nista s njima zajednicki niti da ih vidim, molim vas recite mi kako da maknem s rodnog lista, a iz zivota svakako vec jesam, lijep pozdrav i hvala Velika svim dobrim ljudima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, Celeste, agent na doprinosu vezano za moja nazovimo ih tako razmisljanja, ali ipak nemogu se slozit s vasim razmisljanjima, oprostite ipak sam direktan i "bez dlake na jeziku", da sto ste napisali da mislite da odricanje nije ostvarivo, kakva je mogucnost da umjesto roditelji stoji staratelji sto donekle odgovara istini ?

i sto je s onim tzv. roditeljima koji ubijaju svoju djecu abortus, i ostalo cega smo svi svijedoci nazalost,

zavredjuju li takvi da se ih naziva RODITELJIMA,

nezasluzujemo li svi slobodu da slobodno zivimo bez tereta na ledjima, oprostite mozda sam malo naporan s ovom temom, ali mislim da je ovo zaista vazno pitanje za danasnje vrijeme,

molim dobre ljude koji imaju iskustva s obiteljski pravom, da podjele svoje bogastvo s nama kojima kojima je ono potrebno,

hvala jos jednom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ti moras naucit neke osonove. U rodnom listu ne pise ti tko su ti roditelji, odnosno kako ti smatras roditelje, ljudima koji s ebirnu o teb, vec ti ondje stoji podatak o tome tko ti je otac a tko je majka. U obiteljskom zakonu je jasno određeno tko se smatra ocem a tko majkom, tako da ovo o čemu ti govoriš i što želiš nema smisla i neostvarivo je. Oni jesu tvoji otac i majka, i zauvijek će ostati, a druga stvar je , smatraš li ti njih "pravim ocem i majkom" ali ne u smislu je li te ta majka rodila i je li ti to pravi biloški otac, vec u smislu jesu li ti bili roditelji. eto toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja vas potpuno razumijem ako ste u tako lošim, nikakvim odnosima s njima, da ne želite da negdje crno na bijelo piše da su vas rodili, ali nažalost to mora negdje pisati i tome služi rodni list, kao što je već bilo rečeno - ako ništa drugo identifikacije radi, evo da idemo u krajnosti, to bi moglo bit važno kod vašeg sklapanja braka odnosno utvrđivanja dali vam je budući bračni drug krvni srodnik, što ćete se vjerojatno složiti da je važan podatak i da svakako ne bi bilo pametno zanemariti...

nažalost činjenicu da ste rođeni od te i te osobe ne možete nikako promijeniti, a to je ono što piše u rodnom listu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija