Jump to content

Hitnoo


zgenigma

Preporučene objave

eto opet nastavljam sa starom temom ali novom odlukom.

Nakon svih razgovora i premišljanja, ja i suprug ipak smo odlučili da odemo iz te kuće izkoje nas tjeraju, mada imamo sva prava na nju budući da je suprug 1/3 vlasnik, to smo provjerili kod odvjetnika i dsa nam zbog toga nemogu ništa.

Pa smo zaključili bez obzira na sve da tu nikada neće biti mira i da ostanemo nije to to...

Tako da sam ja sad u fazi seljenja, znato ono, kutije popisi i tako, koma, a sve novo....

KAd se iselimo imamo namjeru postaviti pitanje otkupa našeg dijela ili isplate, da li je to moguće i ako je mi smo unaprijed sigurni da oni na to neće nikako pristati, tvrdeći da im sin još duguje novce iz prošlosti a ne da ga oni još moraju isplatiti...

Pa VAS MOLIM MIŠLJENJE O TOME....????

A DRUGO PITANJE JE OVAKO, NAIME ONI NAS TJERAJU I ZBOG TOGA JER TAJ DIO MISLE OSTAVITI SUPRUGOVOM SINU IZ PRVOG BRAKA, ZATO SMO MI VANI I TO JA KAO NEZAPOSLENA OSOBA SA MALODOBNIM DJETETOM I TRENUTNO TRUDNA SA DRUGIM...????

DA LI POSTOJI MOGUĆNOST DA SE MI I ODREKNEMO TOG DIJELA U ZAMJENU SA ISPLATU SINOVE ALIMENTACIJE DO KRAJA 18 GODINE A O IMA SAD 15 GODINA????

LIJEPO VAS MOLIM ZA ODGOVOR IKAKO AKO ZNATE NEŠTO O TOME...

OVO JE JAKO TEŠKA I KOMPLICIRANA SITUACIA, JAKO NAM JE TEŠKO A POGOTOVO SUPRUGU KOJI JE TO DOŽIVIO OD SVOJIH RODITELJA KOJI NISU MARILI ZA OVO MALO DIJETE I ZA MENE TRUDNU.....

PUNO HVALA SVIMA... :-(HITNO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da vas bas nisam do kraja uspjela shvatiti i povezati pricu...no vidim da ste u vrlo nezavidnoj situaciji.

 

Shvatila sam da je vas suprug suvlasnik nekretnine u 1/3. Da li je to tocno? Imate li vlasnicki list koji to potvrdjuje? Ili postoji samo neki interni dogovor s njegovim roditeljima da je 1/3 kuce njegova?

 

Ako je doista vlasnik te 1/3 kuce onda vas nitko ne smije tjerati van (znam da je trudnici bolje maknuti se nego trpjeti stresne situacije) i imate pravo na sudsku zastitu i posjeda (cak i ako nije vl.) i vlasnistva.

 

Isto tako, vas suprug ima pravo pokenuti postupak razvrgnuca suvlasnicke zajednice. O tom postupku smo jako puno pisali pa iskoristite legalisovu trazilicu za taj pojam (forum stvarno pravo) i vidjeti cete o cemu se radi. Vama bi najvise odgovaralo da se nekretnina proda na drazbi i da dobijete 1/3 od ostvarene kupovnine jer je ocito situacija takva da vas nece isplatiti. Mislim da niste ni svjesni da vi njima mozete stvarati jednako problema kao i ono vama, ako ne i vise. Suvlasnistvo je vrlo neugodan koncept za sve strane, ako ljudi nisu od dogovora. Prema tome, ovo moze i njima biti jako losa varijanta. Inat u ovakvim odnosima je mac s dvije ostrice.

 

Cinjenica da ste roditeljima supruga nesto duzni (ili pak niste, to tek treba utvrditi) nema veze sa suvlasnistvom u kuci osim ako oni eventualno potrazivanje ne odluce ostvariti putem suda pa kao prijedlog predmeta ovrhe navedu taj suvlasnicki dio. Ali to je prica koja bi trajala godinama i pitanje je da li bi uopce uspjeli u tome.

 

Presudom kojom je rastavljen prvi brak vaseg supruga utvrdjen je nacin i iznos uzdrzavanja koje je duzan placati za njegovo dijete iz prvog braka. Pretpostavljam da u presudi stoji da se uzdrzavanje placa MJESECNO, tako da ova vasa varijanta ne bi prosla. I nikad za nesto slicno nisam cula.

 

Smatram da je vas problem ipak prekompleksan i da cete ga tesko rijesiti bez angaziranja odvjetnika koji ce uvidom u svu dokuentaciju moci puno meritornije prosuditi sto je na stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako!!!

 

Suprug je 1/3 vlasnik koji posjeduje dokument o tome, predočen odvjetniku na uvid i savjet, znači dobio je odgovor da je on vlasnik a ne posjednik pa je tako taj dio njegov.

 

Što se tiče dugovanja ja nisam im dužna ni lipe, nego suprug je prije imao svoju firmu pa im je kao ostao dužan neke novce...kao"

 

Dalje, vezano za alimentaciju znači nepostoji ni jedan način da se to zatvori i kao takva više ne plaća... tj, njegovoj majci a ne njemu...

 

I da naš problem je jako zamršen i mi smo spremni ići do kraja sa svime što imamo i što nas pripada , u dogovoru i savjetu sa našim odvjetnikom, svjesni da i mi imamo prava i da nećemo odustati i izgubiti...

 

Puno vam se oboje zahvaljujemo na odgovoru koji je vrlo nas dobro potaknuo na razmišljanje jer ipak više ljudi bolje zna nego mi sami.....

 

bookk!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija