Jump to content

Promaknuće za vrijeme bolovanja


felix33

Preporučene objave

Molim za savjet. Branitelj sam sa statusom HRVI (PTSP) i još uvijek sam djelatnik MORH (trenutno na bolovanju od sredine svibnja 2007.). Po činu sam satnik i radim na mjestu bojnika. Za vrijeme bolovanja sam promaknut u viši čin. Da li će mi se mirovina obračunavati po koeficijentu u trenutku odlaska na bolovanje ili po novom činu? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko niste razrješeni dužnosti zbog dugog bolovanja i ako primate plaću bojnik ma ustrojbenom mjestu bojnika (tj. ustrojbeni čin bojnik) tada je bojnik, a ako ste razrješeni dužnosti i primate satnik na bojnik provjerite jer bi od dana promaknuća trebali primati bojnik na bojničkom mjestu (tj "čistu" bojničku plaću). Ako uzrok invalidnosti bude 100% u svezi DR tada je to nebitno jer ste bili satnik na ustrojbenom mjestu bojnik odnosno sada bojnik na ustrojbenom bojnik a to je primjenom tablice iz ZOPHBDR isti vrag (isto kuna). U slučaju uzroka invalidnosti u omjeru, primjenjivati će se dio tablica iz ZOPHBDR i to za bojnik, a civilni dio po ZOMO (višegodišnji prosjek bez obzira na poslodavca...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teti ili "teti" iz POF-a bi trebalo biti jasno sljedeće: DVO ne može primati plaću manju od plaće svog osobnog čina. Pa čak da vam i ne priznaju bolovanje u 100% iznosu plaće opet polazna mora biti po bojniku. Zamolite personalca u svojoj postrojbi da prvo proba usmeno uvjeriti tetu da ne brlja. Ako ni to ne ide, upitajte personalca kome se pismeno trebate obratiti kako bi vam se vršio pravilan obračun plaće. Uglavnom se ne dajte "otpiliti"., imate pravo na plaću bojnik na ustrojbenom bojnika od dana promaknuća (normalna stvar ako je bolovanje 100%, a ako nije tada dio te plaće). Personalac u postrojbi bi vam trebao pomoći ( a "zlobnici" bi rekli to mu je i posao).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj primjer: na bolovanju od travnja, promaknut u bojnika 20.07. u srponju i najnormalnije dobijam plaću bojnika, čak sam dobio i mali zaostatak od 10 dana srpnja. (POF Karlovac) Pozdrav i još nešto - naravno da čin igra ulogu, ali omjeri su najvažniji, tako da RVI bojnik može imati manju mirovinu od RVI poručnika ili npr. narednika. Dakle, kako gospon u Zg odreže. Pozdrav!

felix33 je napisao:

Hvala ti Duro na odgovoru. Meni se baš dogodilo da su me "otpilili" sa objašnjenjem da sam na bolovanju i uzima mi se šestomjesečni prosjek do trenutka kad sam započeo bolovanje (sredinom svibnja), a to što sam kasnije dobio čin nema veze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo tražite da vam uruče ukaz o činu,i dobro ga čuvajte, kada dođe vrijeme za to,ovjerite kopiju kod javnog bilježnika i priložite uz papire ,mada ako radite na ustrojbenom mjestu bojnik,to vam je isto kao i da imate čin bojnika,znači to mjesto nosi bodove za čin bojnika ,pa ne bi trebalo biti problema,ako vam obračunaju zadnje ustrojbeno mjesto....u svakom slučaju imat ćete dokaz u vidu ukaza o činu...pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

maystor je napisao:

Samo tražite da vam uruče ukaz o činu,i dobro ga čuvajte, kada dođe vrijeme za to,ovjerite kopiju kod javnog bilježnika i priložite uz papire ,mada ako radite na ustrojbenom mjestu bojnik,to vam je isto kao i da imate čin bojnika,znači to mjesto nosi bodove za čin bojnika ,pa ne bi trebalo biti problema,ako vam obračunaju zadnje ustrojbeno mjesto....u svakom slučaju imat ćete dokaz u vidu ukaza o činu...pozdrav!

Ipak mora srediti bolovanje po bojniku jer ako mu mirovina bude u omjeru, tada se za civilni dio gleda isplaćena plaća u višegodišnjem prosjeku bez obzira na poslodavca i od dokazivanja u stilu ja imam ukaz bojnika za civilni dio neće imati nikakve koristi jer što je obračunato i isplaćeno je obračunato i isplaćeno i to HZMO neće puno interesirati već će ga u najboljem slučaju upućivati da to riješi s poslodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro,u pravu si,ali mislim da je to zanemariva cifra ,jer MORH će ga nakon 3mj ,a možda i prije, poslati na procjenu radne sposobnosti,te skinuti sa radne karte,tako da je povećanje na plaći od nekoliko stotina kuna,za čin (jer plaćen je po bojniku ,koje mu nosi njegovo ustrojbeno mjesto,a što mu ulazi u prosjek) zanemarivo kad se podijeli na tih par mjeseci bolovanja ,u odnosu na 10 zadnjih godina...ako se ne varam...pa to povećanje baš ne povisuje prosjek ,možda za koju lipu...ovo za slanje na procjenu je provjereno...Morh je ubrzao proces...nije više 6mj..rješavaju se starih ratnika...pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi hvala vam svima što ste se uključili sa savjetima ali ja sam opet ostao "na cjedilu". Naime, jučer (20.09.) sam obišao sve tri instance (postrojba, POF Osijek i HZZO) i svugdje su mi rekli da nemam pravo ni na kakvu korekciju bolovanja jer mi se isključivo uzima u obzir šestomjesečni prosjek u trenutku odlaska na bolovanje. Znači to što sam dobio čin, trenutno mi ne znači ništa, pa čak ni ako me razriješe trenutne dužnosti. Na bolovanje sam otišao kao satnik na mjestu bojnika i primao plaću kao aritmetičku sredinu. Šta bih dalje mogao poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako!

 

Ako za vrijeme bolovanju budeš promaknut A NISI RAZRIJEŠEN DUŽNOSTI dobivaš plaću sukladnu ustrojbenom mjestu i NOVOM činu.

 

Druga stvar je ako si razriješen dužnosti a promaknut u tom vremenu. Tada se plaća računa (navodno) po nekakvim prosjecima a sukladno prosjeku RH (neprovjereno).

 

Dakle potpuno je jasno i u skladu sa zakonom o službi u OSRH da si trebao dobiti plaću prema NOVOM činu.

 

Najnormalniju informaciju dobiješ ako nazoveš evo recimo POF Karlovac (zaboravio brojeve) ali preko vojne centrale traži da te prespoje, evo - 01-4567-111.

 

Ako još nije jasno javi mi se u ponedjeljak osobnom porukom, ostavi broj pa te nazovem (u nedjelju sam na putu). Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija