Jump to content

Pitanje - Svedrovic


Migrena

Preporučene objave

Svedrovic ima jedno standardno pitanje, a nije mi jasno...

 

"Je li/moze li biti kaznena prijava dokaz u kaznenom postupku?" :-?

 

Sad, meni je logicno da ne moze, nego da se mora saslusati osoba/osobe koje su je podnijele kao svjedcoi, osim sto mi padaju dvije stvari na pamet kad bi mozda i mogla:

 

1. Kad podnositelj prijave umre ili tesko dusevno oboli proje pocetka postupka - kao isprava o necijim saznanjima, umjesto svjedocenja

2. Kod kaznenog djela lažnog prijavljivanja kaznenog djela

 

Ima li kakvih drugih mislijenja? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast!

ja se u potpunosti slažem sa tvojim odgovorom! Iako, mislim da bi ovo pod 2 stavila na prvo mjesto. Ovo sa smrću i duševnom bolešću odnosi se na svjedke koji su dali iskaz u istrazi a ne mogu svjedočiti u postupku pred sudom... kada je podnesena kaznena prijava još nije niti započeta istraga, dakle, nije sigurno da će uopće doći do postuplka pred sudom - pa sad, ako im je prijava sve što imaju, a prijavitelj prolupao... ... koja je šansa da će se nastaviti s postupkom? u suprotnom, ako provedu istragu i sakupe dokaze - sumnjam da bi kaznena prijava bila relavantni dokaz....

... samo moje mišljenje.... ne djelujem snagom autoriteta (kao pučki pravobranitelj) :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tincha je napisao:

kada je podnesena kaznena prijava još nije niti započeta istraga, dakle, nije sigurno da će uopće doći do postuplka pred sudom - pa sad, ako im je prijava sve što imaju, a prijavitelj prolupao... ... koja je šansa da će se nastaviti s postupkom? u suprotnom, ako provedu istragu i sakupe dokaze - sumnjam da bi kaznena prijava bila relavantni dokaz....

 

Djelujes snagom uvjerljivosti :-D;-)

 

Vidish, ja sam to samo teorijski zamislila, nisam uopce razmisljala o vjerojatnosti da dodje do provodjenja istrage ako nema prijavitelja...

Mozda drugi dokazi, ali onda im nece trebat sama prijava...

 

Bravo, bravo! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam slušala Svedrovića i on izgleda strašan, iako nije uopće na kraju, da, to je njegovo standardno pitanje i odgovor je NE. Cura koja je odgovarala samo je rekla ne i onda je on bio s tim zadovoljan i objasnio je zašto ne, što ja naravno nisam zapisala/zapamtila...ali eto, ako sam pomogla... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija