Jump to content

Polozio sam........


Makios

Preporučene objave

Heh, kakav ludi osjecaj...

 

 

Kratki dojmovi sa pravosudnog, ako nekog zanima.. :-)

 

 

Radim u odvj. uredu, na ucenje otisao 15. 6. pa do 18.9. kada sam imao pismeni (da prije tri dana :-) )..

Usmeni imao jucer, zavrsio prije tocno 12 sati, jos nisam ni svjestan uspjeha..

 

Ukratko, za ucenje, ako imate imalo podlogu sa posla, sasvim dovoljno tri mjeseca, no necu pametovati, to je subjektivno i individualno, no ipak imam osjecaj da je neki prosjek.. Ucenje na kraju moza prosjek 4-5-6 sati dnevno.. Napominjem da sam poprilicno naucio i radeci u odvj. uredu..

 

Sam ispit, standardno, prvi dan presuda kaznena, drustvo i vise nego dobro raspolozeno, ponijeli stotine presuda, svatko sa svakim dijeli, savjeti se daju, sve pet.. Ekipa (nas pet koja je polagala) za pozeliti, tri cure i nas dvojica, ljudi si pomognu kad su u istoj situaciji, za ne povjerovati...

 

E sad, najbitnije, komisija.. Po meni za pozeliti i nije se mijenjala od predvidjenog rasporeda..

 

Damir Kos, sudac VSRH, kazneno i procesno, covjek genijala, razbije tremu (bio nam je prvi ispitivac), daje potpitanja, voli logicno razmisljanje, i kad vidi da nesto shvacas a da nije samo nabubano.. Sve pohvale i kao ispitivacu i kao covjeku, za pozeliti u komisiji...

 

Komadina, sudac Upr. suda, uprava i radno, najopsirnije pita ali sve standardno, ne uzima za zlo ako se ne zna, ne voli kad se ostali zakoni koje pita nazivaju "mali", al isto odlican, voli se nasmijati, za pozeliti u komisiji..

 

Đurović, sutkinja Upr. suda, stvarno super zena, smije se, pita standardna pitanja, cista petica, za pozeliti u komisiji..

 

Miksic, sudac VSRH, GPP i obiteljsko, pita precizno, kratke odgovore davati, pitanja standardna, obiteljsko pita radi reda po dva tri pitanja maksimalno, definitivno nas nije gnjavio i cini mi se da smo kod njega bili najbrze gotovi..

 

i na kraju, Lovric, sutkinja VTS, gradjansko i trgovacko, bila nam je zadnji ispitivac, a nas troje je odgovaralo pa je dosla prije sedam na red i pitala nas do petnaest do osam. Divna zena, ne uzima za zlo ako se ne zna, ali meni najzeznutija jer postavi pitanje i onda pricas pricu, sto meni osobno najmanje odgovara a i buduci je zadnji ispitivac koncentracija je vec bila poprilicno pala..

 

 

Na kraju, suma sumarum, od nas pet, SVIH pet prosli, jedna cura iz pule cak s odlicnim..

 

Opet ponavljam, komisija za pozeliti, tri mjeseca ucenja i to je to..

 

Pitanja, vjerujte se ne sjecam, ali nijedno nije bilo koje vec nije objavljeno ovdje, a i bilo je puna dvorana slusaca pa ce netko vec objaviti..

 

 

i na kraju,

 

HVALA SVIMA KOJI OVDJE PISU, MENI JE PUNO POMOGLO,

 

i

 

HVALA LEGALISU..

 

 

pozz iz Os,

 

Maki :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:pljesce: pa čestitam kolega! baš me razveselio tvoj post! sve si razmišljam kako je od početka roka prošlo već podosta dana a još se niko nije javio da je prošao....

nadam se da ću i ja takav neki post uskoro upisati, ako bog da sreće i junačkog zdravlja, što bi rekla moja baka :-) !

pozdrav!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čestitam kolega.

Ovako kako ste to vi napisali i ne zvuči tako strašno. :-)

Imam ja jedno pitanje, ako može.

Jel postoji neko pravilo o vremenu održavanja ispita?

Jel to prijepodne, posljepodne...?

Ili jednostavno nema pravila, pa može biti u svako doba.

Ispričavam se što sam ovako malo okupirao tuđu temu.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na cestitkama!

 

 

Pismeni ispit se odrzava ujutro od 8,30 do 15,30, a usmeni preko tjedna popodne od 16:00 (svi ispitivaci rade prijepodne, pa je to logicno)...

 

Subotom je usmeni ujutro, pretpostavljam...

 

 

Drz'te se svi, ljudi moguce je poloziti...

 

..vjerovali ili ne... :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRAVO KOLEGA svaka čast........Tincha i ja se stojički držimo i nadamo da ćemo idući tjedan vašim stopama, naša komisija je malo drugačija ali valjda se neće dogodit ništa strašno! :-):-):-)

 

B r a v o !!!

Makios je napisao:

Hvala svima na cestitkama!

 

 

Pismeni ispit se odrzava ujutro od 8,30 do 15,30, a usmeni preko tjedna popodne od 16:00 (svi ispitivaci rade prijepodne, pa je to logicno)...

 

Subotom je usmeni ujutro, pretpostavljam...

 

 

Drz'te se svi, ljudi moguce je poloziti...

 

..vjerovali ili ne... :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija