Jump to content

usmeni 1.10.


vujo

Preporučene objave

Ne podnosi se žalba nego tužba! Najvjerovatnije je neko ko je slušao krivo zapisao pitanje.... Dakle:

 

1. O izvlašte­nju u prvom stup­nju odlučuje ured državne uprave nadležan za imovinskopravne poslove u županiji, odnosno ured Grada Zagreba nadležan za imovinskopravne poslove, a u drugom stup­nju odlučuje ministarstvo nadležno za poslove pravosuđa.

 

2. Protiv drugostupa­njskog rješe­nja o izvlašte­nju može se podnijeti tužba mjesno nadležnom županijskom sudu. Prema odredbama ZUS-a (kvaziupravni spor)

 

3. Protiv odluke vijeća nije dopuštena žalba.

 

PAZI! Protiv odluke vijeća dopuštena je revizija. Najnovije izmjene

 

U postupku povodom izjavljene revizije na odgovarajući se način primjenjuju odredbe ZPP-a

:mase1:

vidimo se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam pojma!

za sada mi se kao jedino pametno čini uzeti krunicu ili neku drugu amajliju... :-)

imaš koji pametan prijedlog?

trebala bi danaas dobiti hrpu presuda, sve lijepo posloženo... a od zakona, nemam pojma.

prvi dan je kaznena, to nije takav bad - KZ i ZKP,

a za petak i civil - nemam pojma!!!!! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja hrpu presuda dobila jučer, ne znam uopće kak ću to dofurat sa sobom, a da ti ne pričam da ih još nisam ni prelistala, a kamoli pogledala... budem...

e više mi je dosta svega, samo da taj ponedjeljak prođe pa kako god. sad već (nakon što radim samo po pitanjima pa imam feeling da mi je sve drugo ishlapilo) imam paranoje da će nam se promijenit komisija :zao: i onda će doći mali svizac i tak... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sigurna sam da je kazimir ima najbolju želju da nas ohrabri - ali brijem da će rok 01/10 smrdiiti od histeije :-D

bilo bi najbolje da nas samo pitaju - jeste učili? - jesmo. - pa kolko - pa puno, - ok, onda prolaz! :-)

kaj se tiče komisije - barem imamo vikend! u petak ćemo provjeriti komisiju, pa imaš cijeli vikend za novi set pitanja..... ..... :-P

p.s. vujo, kak ti se sviđaju pitanja iz građanskog materijalnog? :-D jesi vidla ono "kad član nadzornog odbora može sklapati ugovore s društvom?" WTF :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Curke, ako radite u pravosuđu treba vam cijelih pola sata za prelistati presude. Nemojte gubiti vrijeme na to. Kaznena je uvijek po optužnom prijedlogu. Moj spis imao cijelih 10 stranica. A građanska je uglavnom naknada štete i smetanje posjeda, i to lakše. I bitna im je samo forma, da presuda ima sve dijelove. Tako su barem meni rekli. Baranovićka nije ni pogledala presude. Možete se dogovarati, telefonirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija