Jump to content

smetanje posjeda


davor1

Preporučene objave

Imam problem susjed je iskopao svoju parcelu i mali dio moje parcele 5 metara u dubinu i 60 m dužine

sada se je parcela poćela urušavati ne želi dizati i sanirati rupu na nikakvi naćin.Pošto su iskopi po zakonu o gradnji građevinski radovi a on nema građevinsku dozvolu sada se ni zid ne može legalno gradit.Šta da radim dali da ga tužim građevinskoj inspekciji ili sudu ili da počmem nasipat virtualnu granicu moje parcele jer ja sada nemogu doći na rub svoje parcele jer je u zraku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bi ga i tužija ali je problem to je split dok parnica završi ja ću biti pokojni a na dotićnu parcelu moram preselit do 01.01 2008

Moj i njegov geometar mu govori da je u moj posjed ušao od 50 cm do 2 m u dužini.ali on tvrdi da oni nemaju pojma da je njegovo dok on kaže i da ja prebacim među u trećeg susjeda.

 

Po vama ispada da ga je najbolje tužit građevinskoj inspekciji i tražit da vrati sve u prvobitno stanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam mu poslao dopis i prića se odjednom promjenila

dopis koji sam mu poslao

 

Opomena pred tužbu

 

Tužitelj

Davor

 

Tuženik

Mr X

 

Uvidom u stanje naterenu na našoj ćestici 0001/1 K.O. xxxxx

Ovlašteni geodatski ured xxxxx d.O.o.je utvrdio da ste ušli na naš posjed u cijeloj dužini od 0,60 do 2 m u cijeloj dužini naše parcele isto tako je utvrđeno da ste nelegalno započeli gradnju po zakonu o gradnji NN 175/03, na snazi od 1. siječnja 2004 gradnju na ćestici 0000/1 isto tako vršili ste iskope na naćin da ste ugrozili statiku našeg terena skroz bespravno.opominjemo vas da u roku od 7 Dana vratite zemljište u prvobitno stanje inače čemo vas tužiti sudski i prijaviti građevinskoj inspekciji.Isto tako čemo započet proces Samozaštite po stvarnom pravu Republike Hrvatske

 

 

Odjednom je poćeo kukat da mu treba hitno 600000 eura i da nema sada para za zid pa da se nađemo u Subotu da dogovorimo naćin sanacije itd

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija