Jump to content

Problem s otkazom!


ivana5

Preporučene objave

Zaposlena sam u firmi 4 godine. Zbog nepodnosljivih uvjeta rada dostavila sam poslodavcu prijedlog za sporazumni prestanak radnog odnosa s predlozenim datumom 01.10., nakon cega sam dobila odgovor da mi nije u stanju omoguciti prestanak radnog odnosa do 31.12. zbog kolicine ugovorenog posla i nemogucnosti reorganizacije... Napominjem da poslodavac nije bas razuman i bojim se da ce napraviti sve moguce da me zadrzi na poslu

 

Zanima me sto da radim?

 

1. ako dam redoviti otkaz, otkazni rok mi je po zakonu, koliko sam shvatila, mjesec dana, ali u kolektivnom ugovoru pise 2 mjeseca. Koliki bi mi bio otkazni rok?

 

2. ako pristanem na sporazumni otkaz sa 31.12., da li mi u tom slucaju poslodavac moze praviti probleme, npr. da mi niti tada ne da da odem?

 

3. da li bi to sto sam upisala fakultet (kao izvanredni student) mogao biti dovoljan razlog za izvanredni otkaz?

 

4. da li me poslodavac moze tuziti za naknadu stete zbog neobavljenog posla ako dam redovni ili izvanredni otkaz?

 

Hvala unaprijed na odgovorima!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aj ovako:

1. Mjesec dana, jer se primjenjuje pravo povoljnije za radnika, u ovom slučaju zakon

2. Poslodavac Vam ne može praviti probleme jer Vam on ne može zadržati na poslu duže nego što vi to želite, pa kad istekne okazni rok vi slobodno idete

3. Ne, eventualno kada bi fakultet bio u drugom gradu a vi morate na predavanja pa ne možete biti na poslu...

4. Ako date redovni otkaz, odradite svoj posao i za vrijeme otkaznog roka ( ali stvano da objektivno radite ) ne moža vas držati odgovornim, pa ni uspješno tužiti, što neki posao nije završen za vrijeme dok ste još radili...

U slučaju izvanrednog otkaza ovlaštenja za tužbu su šira...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija