Jump to content

obrt u doo


CADI

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Imam sličan problem. OK, nije problem otvoriti d.O.o iz nule, ionako je imovina obrta u stvari imovina fizičke osobe, pa se u pravnu osobu ulaže neki novi temeljni kapital.

 

No mene zanima odnosi prema klijentima i dobavljačima. Sa nekim dobavljačima imam ugovore o poslovnoj suradnji, partnerstvu, ili zastupstvu. Mogu li to pretvoriti nekom klauzulom da se svi poslovi i ugovori sklopljeni između obrta prenose u d..O.o. ili radim ponovo te ugovore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor nastaje sporazumom ugovornih strana, stoga ga ne možete samo tako prenijeti na drugu osobu.

 

Možete cesijom prenijeti ugovore u kojima ste vjerovnik, a o tome trebate obavijestiti dužnika.

 

Konačno, svaka ugovorna strana može uz pristanak druge ugovorne strane prenijeti ugovor na neku treću osobu koja postaje nositelj svih njezinih prava i obveza iz tog ugovora.

 

Dakle, obrt bi trebao sklopiti ugovor s tvrtkom da se sva prva i obveze iz ugovora prenose na tvrtku za svaki ugovor posebno, a druga ugovorna strana se s tim treba suglasiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija