Jump to content

Ozljeda u DR


podly

Preporučene objave

prvo je što moraš napraviti otvaranje dugotrajnog bolovanja i obavezno zbog posljedica te ozljede kako bi mogao dobiti 100% plaću. nakon 6 mjeseci ako te pu ne pošalje traži sam da te pošalju na procjenu radne sposobnosti u šarengradsku a onda slijedi prikupljanje dokumentacije za mirovinsko.prije svega predaj zahtjev za priznavanje statusa rvi-a koji će ti biti odbijen uz obrazloženje da je istekao rok ali tu moraš biti uporan, žalbe, žalbe...

ista stvar je sa ostvarivanjem prava na 100% plaću i to zavisi od područnog ureda hzzo jer neki uredi traže status rvi-a što nije sukladno pravilniku pa i tu idu žalbe i na kraju tužbe upravnom sudu. i na kraju obavezno i konstatno liječenje zbog posljedica ozljede.

dakle put do ostvarivanje prava na status rvi-a i mirovine bit će ti mukotrpan. još bi napomenuo da će ti mirovinski uzimati u obzir sve bolesti i ozljede kao postotak invalidnosti bez obzira što nemaš status rvi-a jedino što je umanjen polazni faktor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podly je napisao:

Imam ozljedu u domovinskom ratu, imam liječničku dokumentaciju iz rata.

Molim vas da mi netko odgovori kako da pokrenem priznavanje statusa HRVI i mirovinu

p.s.radim u mupu, al sve teže jer ozljeda ubire svoj danak

 

Ukoliko je ozljeda u pitanju, osnovno je pribaviti potvrdu o okolnostima ozljeđivanja, koju na vaš zahtjev izdaje nadležna PU ili pravni slijednik ratne postrojbe HV - ovisno čiji ste pripadnik bili u trenutku ozljeđivanja.

Uz zahtjev prilažete izjave zapovjednika (koji trebaju navesti pod kojim okolnostima ste zadobili ozljedu) i medicinsku dokumentaciju koja potječe iz vremena stradavanja i kasnije. Ukoliko je vaša ozljede zabilježena u aktima PU/postrojbe (npr. ratni dnevnik) time će vam biti lakše i brže dobiti navedenu potvrdu.

Bez te potvrde nećete moći pokrenuti postupak priznavanja statusa HRVI po osnovi ozljeđivanja (nema roka), niti će vam HZMO takvu ozljedu uzeti kao ozljeđivanje u DR, a i postupak kod HZZO-a će biti teži i neizvjesniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prvo je što moraš napraviti otvaranje dugotrajnog bolovanja i obavezno zbog posljedica te ozljede kako bi mogao dobiti 100% plaću. nakon 6 mjeseci ako te pu ne pošalje traži sam da te pošalju na procjenu radne sposobnosti u šarengradsku a onda slijedi prikupljanje dokumentacije za mirovinsko.prije svega predaj zahtjev za priznavanje statusa rvi-a koji će ti biti odbijen uz obrazloženje da je istekao rok ali tu moraš biti uporan, žalbe, žalbe...

ista stvar je sa ostvarivanjem prava na 100% plaću i to zavisi od područnog ureda hzzo jer neki uredi traže status rvi-a što nije sukladno pravilniku pa i tu idu žalbe i na kraju tužbe upravnom sudu. i na kraju obavezno i konstatno liječenje zbog posljedica ozljede.

dakle put do ostvarivanje prava na status rvi-a i mirovine bit će ti mukotrpan. još bi napomenuo da će ti mirovinski uzimati u obzir sve bolesti i ozljede kao postotak invalidnosti bez obzira što nemaš status rvi-a jedino što je umanjen polazni faktor.

 

_________________________________________

 

 

Ne mogu vjerovati da toliko informacija dobijem u jednom danu (više nego svo vrijeme u postrojbi)...PUNO HVALA

Bio sam pripadnik specijalne policije od 91-2005 i davali su nam informacije na kapaljku ili nikako tako da je dosta momaka izvisilo, a bili su stvarno i ozljeđeni pa tako i ranjavani.

 

Da li mogu predati liječničku dokumentaciju za priznavanje HRVI-a i ne ići na bolovanje?

I koju dokumentaciju uopće trebam predati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je ozljeda u pitanju, osnovno je pribaviti potvrdu o okolnostima ozljeđivanja, koju na vaš zahtjev izdaje nadležna PU ili pravni slijednik ratne postrojbe HV - ovisno čiji ste pripadnik bili u trenutku ozljeđivanja.

Uz zahtjev prilažete izjave zapovjednika (koji trebaju navesti pod kojim okolnostima ste zadobili ozljedu) i medicinsku dokumentaciju koja potječe iz vremena stradavanja i kasnije. Ukoliko je vaša ozljede zabilježena u aktima PU/postrojbe (npr. ratni dnevnik) time će vam biti lakše i brže dobiti navedenu potvrdu.

Bez te potvrde nećete moći pokrenuti postupak priznavanja statusa HRVI po osnovi ozljeđivanja (nema roka), niti će vam HZMO takvu ozljedu uzeti kao ozljeđivanje u DR, a i postupak kod HZZO-a će biti teži i neizvjesniji.

 

_________________________________________

 

...Pitanje, za moje izvisle suborce, koji nisu evidentirali stradavanje niti ranjavanje...

 

Kako zabilježiti ozljedu naknadno, a dosta nas može posvjedočit o tom???

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podly je napisao:

...Pitanje, za moje izvisle suborce, koji nisu evidentirali stradavanje niti ranjavanje...

Kako zabilježiti ozljedu naknadno, a dosta nas može posvjedočit o tom???

Sve piše u prethodnom postu:

"Ukoliko je ozljeda u pitanju, osnovno je pribaviti potvrdu o okolnostima ozljeđivanja, koju na vaš zahtjev izdaje nadležna PU ili pravni slijednik ratne postrojbe HV - ovisno čiji ste pripadnik bili u trenutku ozljeđivanja.

Uz zahtjev prilažete izjave zapovjednika (koji trebaju navesti pod kojim okolnostima ste zadobili ozljedu) i medicinsku dokumentaciju koja potječe iz vremena stradavanja i kasnije."

Ako ste u vrijeme stradavanja bili pripadnik MUP-a, nadležnoj PU podnosite zahtjev za priznavanje ozljeđivanja dana dd.mm.yy. kao stradavanje u DR. Uz zahtjev podnosite gore navedene dokaze.

Nakon provedenog upravnog postupka, pravna služba nadležne PU donijeti će rješenje kojim će se vaš zahtjev uvažiti ili odbiti. Temeljem pozitivnog rješenja izdaje se potvrda o stradavanju (ozljeđivanju) u DR koja vam treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-ako je ozljeda u pitanju nema roka za priznavanje statusa HRVI, nadalje za mirovinu više RVI nema veze samo igra ulogu kod izračuna, iako znam ljude koji su dobili opču 100% rat a nemaju status HRVI, veliki problem će ti biti ako nisi dugo godina išao doktoru, moraš imati malo više dokumentacije ali za ozljedu ne bi trebao biti problem.. moraš biti svjestan da svi koji sada startaju sa mirovinom nailaze na jako velike zidove koje ne mogu zaobiči e onda lagano kopaju, kopaju dok ga ne probiju a za to vrijeme ako nemaju PTSP dobiju ga sigurno,,,,, ispada da su u ratu išli samo oni koji nisu normalni, zapravo tako i je... bar ja tako velim

ako te nešto zanima pitaj

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija