Jump to content

Rok za donošenje rješenja


whirlwind

Preporučene objave

Na stranici MUP-a u zakonu za osobnu kartu stoji slijedeće: Nadležno tijelo dužno je izdati osobnu iskaznicu najkasnije u roku od 30 dana od dana podnošenja zahtjeva.

 

Na internetu ne mogu nigdje da nađem da li postoji i rok za rješenje pitanja prve prijave prebivališta?

Ovo me interesuje zbog toga što sam još prije više od 2 mjeseca podnio zahtijev za prvu prijavu prebivališta u Makarskoj uz svu potrebnu dokumentaciju uključujući i dokaz o vlasništvu nekretnine u kojoj prebivam ali rješenje još uvijek čekam.

 

Već dva puta su pravili požurnicu a svaki službenik u MUP-u ima svoju priču.

Prošli tjedan sam zvao i službenica mi je rekla da terensku provjeru još uvijek nisu obavili zbog nedostatka osoblja i drugih obveza. Isto su rekli da će moj postupak ovaj tjedan riješiti po hitnom postupku bez terenske provjere zbog toga što već predugo čekam. Zbog razgovora za novi posao sam trenutno u Zagrebu i danas sam ih ponovno zvao da pitam da li mogu sutra napraviti sastanak da to konačno rjesim. Međutim danas je druga službenica bila na telefonu i rekla mi da je nemoguće to obaviti po hitnom postupku i da moram čekati terensku provjeru.

 

Da skratim priču, je li ovo trebam po Balkanski rjesavat sa prijetnjama tužbom i ako već neko zna da li postoji neki rok u kojem su nadležni dužni da rješe moj zahtijev za prijavu prebivališta?

Hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija