Jump to content

hitnoooooooooooooo trebam pomoc i savjete


barba_joke

Preporučene objave

prie tocno 9 mj.sam imao fizicki kontak u skoli...prica ide ovako:bili smo na odmoru i frendica je dosal uplakana van ipsred skole i pitali smo ju kaj je bilo i ona je rekla da ju je neki mali pogodi u glavu s necim i psovao joj mamu bez razloga i ja sam pitao koji i ona mi ga je pokazala i ja sam dosao do njega da razgovaramo i on mi se poce prijetiti i zgrabio ma za ruke i ja sam se nekako oslobodio i lupio sam mu samar i prijatelj me povukao za rukav i rekao pusti idemu i ja sam taman krenuo a ona mie je on nesto rekao za mamu i ja sam ga instiktivno lupio u glavu u ispod oka u jagodicnu kost i njemu je nastao hematom iduci dan sam odmah to otisao sve prijaviti pegici i rekao sam roditeljima,dok on svojim roditeljima nista nie rekao dok nisu dosli u skolui vidjeli(on je u domu posto je iz krizevaca)a pedagogica mu je pozvala roditelje radih drugih stvari jer je od prije problematican...i uglavnom danas sam dobio poziv za sud kaznena prijava clanak 98 kaznenog zakona...ovo mie prva takva glupost da nazovem to tako,pa me zanima sta mogu dobiti kakvu kaznu i sta...molim vas pomagajte :-( hitno hitno...........hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl98 je laka tjelesna ozljeda i glasi "Tko drugoga tjelesno ozlijedi ili mu naruši zdravlje, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine".

Nećeš dobiti ni zatvor ni novčanu kaznu.

Pojednostavljeno vjerojatno ćeš dobiti nekakv ukor ili posjećivanje nekakve ustanove kroz neki period (razgovor s djelatnicima te ustanove ili slično, a ne cjelodnevni boravak)

 

Inače za to djelo se progon vrši po privatnoj tužbi, pa je inicijativa išla vjerojatno od roditelja oštećenog.

 

Sve u svemu bez velike brige, ali ubuduće pripazi jer ti to s nasiljem više nije u modi i počinje se sve strožije kažnjavati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija