Jump to content

oporuka ili slično


hro

Preporučene objave

Trebala bih malu pomoć. Vlasnica sam stana i željela bih da u slučaju moje smrti taj stan pripadne isključivo mojoj majci (nisam udana). U principu bi željela isključiti oca da ima ikakva prava na moj stan ako se meni išta dogodi.

 

Obzirom da sam čula da se oporuka lako može pobitit tj. da i u slučaju oporuke moj otac može tražiti pola moje imovine, zanima me što napraviti.

 

Čula sam da je varijanta s doživotnim uzdržavanjem puno bolja, ali ne znam koliko ima smisla ta varijanta (možda niti ne treba imati smisla).

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je da po ugovorima o doživotnom/dosmrtnom nije moguće postavljati zahtjeve za nužnim dijelom.

Ali u vašem slučaju je malo nerealno i nelogično po ugovoru obvezivati vašu majku da vas uzdržava do smrti, ako ste odrasla i zdrava osoba, što pretpostavljam da jeste. Taj ugovor bi najvjerojatnije bio simuliran i ništavan.

 

Vi možete napraviti i oporuku, a da vaš otac nema pravo na nužni dio.

Da bi imao pravo na nužni dio moraju biti ispunjena 2 uvjeta. da je trajno nesposoban za rad i da nema nužnih sredstava za život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija