Jump to content

Jel moguće da sam za isto djelo prekršajno i kazneno kažnjena


mirjana.runje

Preporučene objave

Izazvala sam prometnu nezgodu nakon koje je protiv mene pokrenut prekršajni postupak. U međuvremenu je zbog naknadno utvrđenih tjelesnih ozljeda, na prijedlog oštećenice, Državno odvjetništvo pokrenulo kazneni postupak te sam pravomoćno osuđena. Kaznu sam dijelom već izvršila. Prije par dana, sa prekršajnog suda sam dobila rješenje o pravomoćnosti prekršajnog rješenja.

Zanima me je li moguće da sam za isto djelo prekršajno i kazneno kažnjena? Ili bi kazneno djelo samo po sebi trebalo sadržavati prekršaj?

Rok za žalbu na rješenje s prekršajnog suda mi ističe za 3dana.

:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna u kaznenom je bila 6 mj. uvjetno na rok od dvije godine, u prekršajnom 1400 kn. Ali mene nešto drugo zbunjuje... Kako je moguće da dobiješ dvije kazne ako

Članak 6. zakona o prekršajima kaže:

 

Počinitelj koji je bio u kaznenom postupku pravomoćno proglašen krivim za kazneno djelo koje obuhvaća i obilježja prekršaja ne može biti kažnjen u prekršajnom postupku.

 

Napisala sam i predala žalbu prema ovom članku, ali i dalje mi nije jasno... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija