Jump to content

savjeti kako uspjesno do zastare


jozy

Preporučene objave

Dakle, nisam pravnik, ali pisem iz vlastitog iskustva stecenog na par prekrsajnih predmeta uspjesno uvedenih u zastaru;

1. podnjet prigovor 7. dan o primitka prekrsajnog naloga, putem poste (preporuceno)

2. Izbjegavat urucenje 2 poziva na sud

3. treci poziv primiti, ali se opravdati sudu za nedolazak

4. konacno se pojavit na sudi i iznjeti svoju obranu

5. zaliti se na odluku suda

6.ponavljati tocke 2,3,4,5 po potrebi

 

Nisam nikad imao potrebu ici dalje od tocke 5 ali dobro je imati plan B. :-D

Ako neko od vas profesionalaca ima prijedlog dopune mog provjerenog sistema, ili sumlja u njegovu ispravnost neka zbori.

imam samo 1 pitanje; kada se predmet prebacuje na visoki prekrsajni sud?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ zvrka: mislim da kolega nije pitao KAKO se prebacuje, nego KADA se prebacuje,tj. nakon koliko vremena sud prosljeđuje žalbu visokom prekršajnom. Isto i mene zanima pa ako netko zna odgovor dobro bi mi došao!

 

@jozy: sve ovo što si napisao stoji,samo kad smo do točke 5 došli ta žalba ide visokom prekršajnom sudu pa nemaš mogučnosti ponavljati korake. I ako si se žalio predmet ti je na vps samo što ti to neznaš. i nemoj bit siguran da je zastara nastupila dok na dobiješ rješenje o zastari, jer ti rješenje vps može biti doneseno u roku,a ti isto dobiti izvan roka.

Primjera radi prekršaj napravljen 1.1.2006,nakon svih tvojih koraka žalba vps 1.6.2007,datum sjednice vps 1.12.2007,a ti rješenje da ti se žalba odbija dobiješ 1.6.2008.godine - sve je u roku,a pošto je rješenje visokog prekršajnog konačno - nemaš pravo žalbe!

pozdrav ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je tekla ovako:

 

Napisao sam prigovor odmah po primitku rješenja od MUP-a.

7 mjeseci nakon toga stigla mi je prva pošta. To sam preuzeo. Unutra je pisalo da moram ili doći potpisati prigovor ili poslati potpisani primjerak u roku od 8 dana, inače se moj prigovor odbacuje.

Odmah sam poslao potpisani prigovor i nakon toga su bila su ukupno tri pokušaja dostave, koje nisam preuzeo (kao što rekoh, što opravdano, što neopravdano).

Prva je bila oko prošlog Božića, dakle, 15 mjeseci nakon prekršaja, tu nisam preuzeo namjerno...

Druga je bila ovo ljeto, kad sam bio na moru, i treća je bila u 11. mjesecu ove godine, tj. 2 godine i dva mjeseca nakon prekršaja. To takodjer nisam preuzeo.

 

Znači, unutra može biti odluka suda, na koju se ne mogu žaliti, ili odluka o zastari?

Pretpostavljam da više nema poziva na sud, nego da su oni već svoje odlučili i da ću to saznati tek kad preuzmem poštu?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija