Jump to content

vještak koprivnica i ostala pitanjca


crnamamba

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Ranije sam se već javljao. Čitam Vas redovito.

Dakle, otišao sam u mirovinu kao DVO profesionalna mirovina 2004. godine (u ratu cijeli rat od 1991) u to vrijeme bez statusa HRVI. Mirovina 3.300,00 KN.

Ove godine dobivam po drugi put privremeno rješenje HRVI-PTSP te na temelju pogoršanja zdravstvene situacije i rješenja HRVI šaljem papire u mirovinsko na izlazak na vještačenje.

Dobio sam informaciju da su moji papiri proslijeđeni kod vještaka u Koprivnicu! Zanima me da li je nerko od Vas išao tamo na vještačenje, odnosno koliko se uopće dugo čeka da te tamo pozovu s obzirom da je meni prošlo već 2 mjeseca da sam podnio Zahtjev (05.09.), a još nisam dobio nikakav poziv!

I ako bi mi netko znao odgovoriti dali će moji papiri od vještaka ići na reviziju kod "T"? :-?

ESADE milo jel bi ti meni htio(mogao) izračunat kolika bi mi bila mirovina po tom novom s obzirom da ja u ono vrijeme nisao mogao otići u mirovinu po ovom novom ZOPHBDR. Ili trebaš još neke moje parametre?

Hvala ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnamamba je napisao:

... te na temelju pogoršanja zdravstvene situacije i rješenja HRVI šaljem papire u mirovinsko na izlazak na vještačenje.

Dobio sam informaciju da su moji papiri proslijeđeni kod vještaka u Koprivnicu! Zanima me da li je nerko od Vas išao tamo na vještačenje, odnosno koliko se uopće dugo čeka da te tamo pozovu s obzirom da je meni prošlo već 2 mjeseca da sam podnio Zahtjev (05.09.), a još nisam dobio nikakav poziv!

I ako bi mi netko znao odgovoriti dali će moji papiri od vještaka ići na reviziju kod "T"? :-? ...

 

Što se tiče čekanja na poziv radi vještačenja zbog pogoršanja neki prosjek je dva mjeseca ( znam za one od 15 dana pa bome i za susjeda koji je čekao pet mjeseci). Ako vam ovlašteni vještak predloži određivanje uzroka invalidnosti - nesposobnosti za rad u svezi DR obvezno će ići kod g. T!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sorry Esad,

Dakle otišao u mirovinu 2004. godine po čl. 11-profesionalna mirovina nigdje mi u tom Rješenju ne piše omjer rat/mir samo profesionalna mirovina.

Dragovoljac domovinskog rata od 08/91. Bio pripadnik gardijske brigade. Po činu desetnik (imao funkciju zapovjednika desetnika ali ne znam dali su mi to proznali onda u obračunu mirovine). Tada 2004.godine nisam imao status HRVI.

Sada ga imam privremeno pa sam podnio Zahtjev za ponovni izlazak na vještačenje! Rođen sam 1973. Ako još nešto treba viči!

Pozdrav ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde, da se i ja umiješam: na prvi pogled vi sada imate mirovinu koju ste ostvarili po posebnom propisu (mirovinsko osiguranje DVO,...) ali ne i po ZOPHBDR, dakle dok ne budu poznati rezultati novog vještačenja i Povjerenstva (g. T); a to je: jeli ostala profesionalna ili je opća nesposobnost i jeli uzrok nesposobnosti u svezi DR i u kojem omjeru ne može vam se niti odokativnom metodom reći iznos mirovine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da duro, hvala.

Ma ja ti neznam čemu da se nadam.

Znaš malo je glupo onda kada sam išao u mirovinu nitko nije utvrđiovao nikakav omjer, a na osnovu tih istih papira i kasnije liječničke dokumentacije sam dobio HRVI privremeno. Zanimljivo onda nisu utvrđivali omjer sad odjedanput mi ga moraju utvrdit.

Mislim omjeru se nadam malo većem u korist rata s obzirom da sam imao 18. kada sam otišao u rat, a civilnog staža prije rata nekih par mjeseci!

E sad dal će biti profi ili opća s obzirom da sam ostvario profesionalnu kao DVO, da tko to zna....!!!

Kad pogledaš gdje sam se mogao drugdje razbolit ako sam cijeli radni vijek bio u brigadi ?! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnamamba je napisao:

...

Znaš malo je glupo onda kada sam išao u mirovinu nitko nije utvrđiovao nikakav omjer, a na osnovu tih istih papira i kasnije liječničke dokumentacije sam dobio HRVI privremeno. Zanimljivo onda nisu utvrđivali omjer sad odjedanput mi ga moraju utvrdit.

 

Pogrešno, ne moraju oni tebi utvrditi omjer i 2004 se isto radilo, a to je: treba utvrditi je li uzrok nesposobnosti za rad u svezi tvog sudjelovanja u DR ili nije i ako je, je li on u cijelosti posljedica DR ili u omjeru. Tako da ne navođenje omjera znači ili je nesposobnost u cijelosti posljedica DR ( što mora izrijekom pisati u rješenju) ili uopće nije (ovo drugo je češće i također mora biti izrijekom navedeno u rješenju).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A da li si se žalio na rješenje ili nisi. Trebalo bi uz žalbu ODMAH I NEODGODIVO I PARALELNO pisati i predstavku protiv vještaka iliti revizoniste jerbo u niti jednom slučaju ne postupaju po pravilniima i zakonima a sukladno pravilniku o vještačenju u HZMO onaj vještak koji ima više predstavki nego uobičajeno leti ili u najboljem slučaju mora se pismeno očitovati na predstavku. Pa ako tlače nas možemo i mi njih samo treba pisati i predstavku a ne upravni spor i to tako dugo dok ne dobijemo nekoga tko razumije i zna svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crnamamba je napisao:

sorry Esad,

Dakle otišao u mirovinu 2004. godine po čl. 11-profesionalna mirovina nigdje mi u tom Rješenju ne piše omjer rat/mir samo profesionalna mirovina.

Dragovoljac domovinskog rata od 08/91. Bio pripadnik gardijske brigade. Po činu desetnik (imao funkciju zapovjednika desetnika ali ne znam dali su mi to proznali onda u obračunu mirovine). Tada 2004.godine nisam imao status HRVI.

Sada ga imam privremeno pa sam podnio Zahtjev za ponovni izlazak na vještačenje! Rođen sam 1973. Ako još nešto treba viči!

Pozdrav ;-)

treba pričekati odlazak kod vještaka pa čemo znati više.

ako bi bila 100% profesionalna i sa činom desetnika mirovina bi iznosila oko 5000,00 kn ali je rano za kalkulacije jer je zadnja od g.T.

dok čekaš poziv od vještaka saznaj da li je mirovinski dobio rješenje o činu i pripadnosti gardijkoj postrojbi, isto tako potvrda da si dragovoljac. kad budeš išao kod vještaka ponesi noviju liječničku dokumentaciju ali samo za bolesti i ozljede koje su nastale u ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija