Jump to content

Osnivanje poduzeca


anonimno

Preporučene objave

Razmisljam o osnivanju poduzeca ali su mi jos uvijek nejasni troskovi osnivanja ili konkretnije odvjetnicki troskovi osnivanja ( bez propisanih pristojbi) . Da li mi je uopce neophodan odvjetnik za osnivanje poduzeca? Da li je istina da usluga osnivanja kosta isto kod svih odvjetnika i da je odredjena od strane odvjetnicke komore? Ili je pak odredjena maksimalna cijena? Puno hvala - par stotina ustedjenih EUR-a bi mi puno znacilo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.Troskovi osnivanja poduzeca samo su prva stepenica u pocetku poslovanja, stoga, ako dvojite koliki su troskovi ( a pri tome zelite ustedjeti gdje god mozete) onda bih vam prvenstveno savjetovala da razmislite o obliku registracije svog poslovanja jer mozda vase poslovanje lakse i jeftinije moze funkcionirati kao obrt. Niste naveli zasto razmisljate o poduzecu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali da li neko zna odgovor na moje pitanje?

 

zar nisi pogledao stranicu www.hitro.hr na koju su te uputili u prvom replyu? tamo ti pise gotovo sve, a imas i free telefon ako ima jos nejasnoca.

inace, bio je svojedobno clanak u vecernjaku o tom hitro.hr, ljudi koji su tamo otvarali firme su bili jako zadovoljni.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za osnivanje trgovačkog društva nije potreban odvjetnik, (dakle može se ići i odvjetniku ali i ne mora) a pogotovo ne ako ste jedini osnivač. Sve možete napraviti kod javnog bilježnika. Troškovi bilježnika su cca 2.000,00 kn, troškovi sudskih pristojbi i objave u NN 1.210,00 kn, a morate imati minimalno 20.000,00 kn temeljnog kapitala s kojim možete raspolagati nakon osnivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Vidim da je na postavljeno pitanje već ponuđen odgovor koji objašnjava troškove koji se stvarno penju na cca 25.000,00 kuna u konačnici, ukoliko vas zanima više detalja i specifičnosti javite mi se s pitanjima na moj mail, pošto imama iskustva u osnivanju društava jer radim kao vježbenik kod javnog bilježnika prvenstveno na predmetima koji imaju veze sa trgovačkim pravom. Eto toliko...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leena je napisao:

Pozdrav! Vidim da je na postavljeno pitanje već ponuđen odgovor koji objašnjava troškove koji se stvarno penju na cca 25.000,00 kuna u konačnici, ukoliko vas zanima više detalja i specifičnosti javite mi se s pitanjima na moj mail, pošto imama iskustva u osnivanju društava jer radim kao vježbenik kod javnog bilježnika prvenstveno na predmetima koji imaju veze sa trgovačkim pravom. Eto toliko...

 

I dobivas postotak za svaku stranku koju otmes na cesti i privedes?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija