Jump to content

Ugovor o zamijeni nekretnina


lock

Preporučene objave

Kad se radi Ugovor o zamijeni nekretnina, koliko se plaća porez državi?

Dakle, radi se o onome Obrazcu prijave poreza o prometu nekretnina... da li na cijenu utječu veličina čestica? (radi se o zamijeni dijela čestice veličine cca 100m2 za dio čestice cca 200m2)...

razumijem da možda ne znate točnu cijenu, ali bar približno, da znam da li se radi o 2 000kn ili više -manje.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala sam poreznu i kažu mi da mi ne mogu reći kolika je točna cijena, ali kad se radi o sporazumnom Ugovoru koji je slučaj kod mene, onda da ne treba vještak za procijenu zemljišta..evo..to mi je odgovorio na telefon..pa sada..ako imate šta nadodati

 

hvala.

ani2 je napisao:

Porez je 5% od tržišne vrijednosti.

PU će napraviti procjenu i po tome razrezati porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba vam vještak za procjenu, to uostalom nisam ni kazala.

No, na teren će vam izići komisija iz PU kako bi se na licu mejsta uvjerila gdje se nekretnina nalazi. Zatim će vam sukladno već postojećim ugovorima iz njihove arhive (od nekih drugih stranaka) odrediti tržišnu vrijednost i po tome razrezati porez.

Naravno, možete se žaliti na visinu ako mislite da je procjena velika. O ishodu žalbe ne bi mogla ništa reći ali vrijedi pokušati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi gdje se nekretnina nalazi. npr. blizu mora, blizu rijeke, blizu ceste, blizu infratrukture:voda, struja, blizu većeg grada,

jako puno parametara se gleda.

Ustrajte na vašem pitanju kod službenika PU. Ako hoće može vam dati tu informaciju jer sigurno postoji već netko tko je u blizini vas prodavao ili mijenjao nekretnine.

Cijena može biti od 20,00 kn po m2 pa naviše. npr. ako je zemljište na moru cijena vam se kreće oko 1.000,00 kn (minimalno)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja znam da ja moram platiti porez što prije jer tek krećem sa gradnjom kuće i da mi je obavezno, pitanje je u kojem vremenskom roku mora susjeda platiti taj porez od 5%, i šta ako ne plati?

Ona već ima kuću i ne namjerava ništa više graditi. Zanima me da li se šta meni može dogoditi zakonski ako ona ne plati tih svojih 5 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija