Jump to content

molim pomoć ovrha za alimentaciju postupak


šouman

Preporučene objave

Najbolje je od HZMO-a tražiti podatke o tome gdje je vršenik zaposlen te prijedlog za ovrhu staviti na plaću istog koja će se poslati poslodavcu.

Ukoliko ovršenik promijeni radno mjesto, dotadašnji poslodavac dužan je novom poslodavcu dostaviti i rješenje o ovrsi kojim se "skida" iznos uzdržavanja.

Za prijedlog vam je najbolje otići kod odvjetnika da vam napiše, da ne bi nešto izostavili.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je ovrha je uredu, ali ja sam doduše sam jer nisam imal novaca za odjetnika koji bi mi tio vodio; iznosi tarifa su mi tada bili nedostižni;

Ovrha je sprovedena i sad postoji novi dug za dvije godina i tako opet od početka ili sam ja nešto propustio.

Nemojte mi zamjerit ali ja sam laik i zakoni bi trebali biti tako napisani da bi čovjek prosječne inteligencije mogao razumjeti postupak.

Mene su neka gospoda koja su završila pravo obavjestila da se ovrha mora pokretat svaki puta iznova.

A kaj kad ni starom poslodavcu nije poznat novi poslodavac.

Opet sve pada u vodu. Ajmo jovo nanovo. ja sam već umoran od takvih i sličnih igara.

Nas male netko ne doživljava da smo sposobni zbrajat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja ovršnog postupka idu u forum "Izvanparnični postupci".

I, ne, nisu vam dobro rekli. Ako u prijedlogu naznačite da se pored duga odrede isplate iznosa i za buduće obroke koji dospijevaju svaki mjesec nakon podnošenja prijedloga, onda se iznosi nastavljaju isplaćivati administrativnom zabranom s plaće i nadalje ovrhovoditelju.

Vi ste očito stavili prijedlog za ovrhu samo za dospjele iznose, a ne i za buduće, je l tako?

Uostalom, za pitanja uzdržavanja se možete obratiti Odvjetničkoj komori radi dodjeljivanja odvjetnika bez prava na nagradu.

A što se tiče pitanja da se zakoni pišu da budu razumljivi svakom prosječnom čovjeku koji bi sam mogao poduzimati pravne radnje, ja vas pitam: čemu onda silna studiranja na pravu kad to svatko može raditi?

P!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru,

ja se več duži niz godina navlaćim oko alimentacije i iskreno vam oram priznat da ona koju sam ja pisao nije prošla na sudu već sam morao angažirat odvjetnika koji mi je napisao istu a uvjerio me je da nije moguće napravit ovrhu koja bi bila i za buduća

potraživanja i da nisam naišao na ovu stranicu i hvala bogu i na Vas nabi saznao za ove meni vrlo važne informacije.

One prije sam platio po punoj odvjetničkoj tarifi.

Sad sam malo ljut.

Akaj se tiće jasnosti zakona postupak u ovakvim

elemtarnim pravinma bi trebao biti ako postupak dostupan za pročitat svima a ne da se daju savjeti tipa mojega.

Vic: Sin odvjetnika završi pravo i počne raditi sa ocem. Pošalje ga otac na jedan sud koji je trajao 18 god. Vrati se sin sa suda i sav sretan pohvali se tati kako je riješio spor.

A otac će njemu sine sine a šta ti otkud meni novac za tvoj fakultet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A recite, da li vam u ovršnoj ispravi piše i za buduća davanja? Mislim, pretpostavljam da imate presudu u kojoj se određuje iznos i duljina uzdržavanja? Što piše u toj presudi?

Obično se napiše da je dužan plaćati toliko i toliko, ili iznos u postotku od primanja od dana tog i tog pa dok traju zakonski uvjeti za isto....Sad me baš zanima zašto vam je odvjetnik rekao da ne može za buduća davanja, možda je imao razlog.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma u presudi o rastavi braka jasno piše jedino je alimentacija određena u postotku od primanja i to 23 % po djetetu. za dvoje je to dakle 46 % pod primanja.

Ovrha je napravljena na 1/3 plaće, i piše lijepo za svaki mjesec posebno sa kamatama i tako za 10. mj.

Morate razumjet da samohranim roditeljima kvalitetna pravna pomoč često nedostupna, jednostavno smo financiski iscrpljeni a djeca sve više trebaju. Kod nas je neodgovorno ponašanje postalo više pravilo.

APSURD.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija