Jump to content

Legalizacija objekta


scampy

Preporučene objave

kuća sagrađena prije 1968 god. i posjeduje papir gdje stoji da je sagrađena prije i isti je dokaz da ista postoji legalno.

međutim , u međuvremenu smo se malo nadogradili sa svih strana i proširili gotovo za 2 puta više nego je postojeća kuća . nalazim se u srednje gusto naseljenoj zoni gdje je dozvoljena gradnja. e sad bi se malo podigli u visinu,ali me strah da ne ugrozim ovo postojeće što je napravljeno.

šta mi je činit, odkuda krenit i kolike su daće za legalizaciju! :pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo je zakomplicirano, najbolje je da porazgovarate s urbanistima, s time da odmah ne spominjite dogradnju, vech da imate potvrdu da je kuca izgradjena prije 1968 ali nemate nacrte, nigdje ne pise da mora kuca biti u stanju kao 1968, vi ju smijete renovirati i obnavaljati u istim gabaritima, s obzirom da nemate nacrte iz 1968 moza uletite u rupu u zakonu

 

dodatak:

 

previdel sam dogradnju, e kad zavrsite s gradjevinskom za postojeće (možda jako brzo) onda zatražite dozvolu za dogradnju...placate komunalije na dogradjeni dio i trebate arhitekta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

scampy je napisao:

kuća sagrađena prije 1968 god. i posjeduje papir gdje stoji da je sagrađena prije i isti je dokaz da ista postoji legalno.

međutim , u međuvremenu smo se malo nadogradili sa svih strana i proširili gotovo za 2 puta više nego je postojeća kuća . nalazim se u srednje gusto naseljenoj zoni gdje je dozvoljena gradnja. e sad bi se malo podigli u visinu,ali me strah da ne ugrozim ovo postojeće što je napravljeno.

šta mi je činit, odkuda krenit i kolike su daće za legalizaciju! :pravila:

Samo se Vi igrajte :-? najprije ćete trebati platiti kazne za ovu gradnju i proširenje za 2 puta veću kuću i to ako je dozvoljeno dograđivati na Vašoj lokaciji :-o:-? a ako nije onda Vam budu rušili cijelu tu dogradnju, a problem je i stabilitet zgrade ili dali je dovoljno statički sigurna i ostalo. :majstor::beljo:

Po tome kaj pišete ne poštujete pravnu državu???

cemu se onda nadate? :no-no::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaje "glavni cigo" (alfa romeo, nhf :) ) nesto si nabrijan na coveka (mozda je ljubimac u kvaru?)?

 

Pital je kak si moze pomoci a ne kak ga treba kazniti, naravno da treba rijesiti sve zakonske predpostavke ali nema potrebe da sam sebe prijavljuje i radi si stetu, ili ??

 

Kaj se tice statike, ako se objekt do sad nije srusil od silnih nadogradnji onda se nebude ni ubuduce, kod izrade projekata dogradnje vidjeti ce se da li postojeca gradjevina zadovoljava staticki za nadogradnju, a ako treba izvesti ce se ukrucenje objekta. Nema potrebe za kaznama ili za placanjem razlike komunalnih davanja jer su ionako nepravedna pa ovo spada u samopomoc?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mcgreg je napisao:

Kaje "glavni cigo" (alfa romeo, nhf :) ) nesto si nabrijan na coveka (mozda je ljubimac u kvaru?)?

 

Pital je kak si moze pomoci a ne kak ga treba kazniti, naravno da treba rijesiti sve zakonske predpostavke ali nema potrebe da sam sebe prijavljuje i radi si stetu, ili ??

 

Kaj se tice statike, ako se objekt do sad nije srusil od silnih nadogradnji onda se nebude ni ubuduce, kod izrade projekata dogradnje vidjeti ce se da li postojeca gradjevina zadovoljava staticki za nadogradnju, a ako treba izvesti ce se ukrucenje objekta. Nema potrebe za kaznama ili za placanjem razlike komunalnih davanja jer su ionako nepravedna pa ovo spada u samopomoc?

 

Gospon je sebi štetu već napravio, i to toliko skupu da je sve to skupa na rubu pameti....kak veli Krleža.

A i u narodu ima ona famozna: Tko nema u glavi ima u nogama. ili Nisam tako bogat da kupujem jeftino......a ima toga ko u priči.... a nažalost i u stvarnosti i baš mi je žal zbog toga, ali samo sebi takve osobe štete i trebalo bi u takvim slučajevima doći pameti, a potonje je izgledno samo kad nekog dobro opališ po džepu iliti ga primjereno kazniš....

No to je samo moje skromno mišljenje iliti savjet jerbo možda čovik ima i dicu pa da ih navreme nauči kako ča i kemu služi i ki ča dela va lepoj našoj Hrvackoj, ma kot i svuda po Svetu, a ne samo va EU- čitaj Europa.

Bit ce da je neki skampar koji usput gradi, pa mu se zalomilo da eto za 2 puta veću kuću napravi i da još sve to sad hoće i dignut i malo u zrak mislim u visinu. Čak se i onaj "mali gospodin" ne diže bez dozvole. :-?

Pa tak su moja mišljenja samo preventivna ako mogu pomoći no sumnjam nakon 2x većeg na svoju odgovornost, da se čovik malkice osvijesti prije nego sve još i digne u zrak, ili pak da mu sve to skupa ne padne i ugrozi život pri manjem potresu a glede statike zgrade :vrti::vidiga::tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija