Jump to content

mirovina 6a za djelatne vojne osobe


darmar

Preporučene objave

uvjet ti je 20 godina staža(efektivni plus 12/24 za vrijeme sudjelovanja u Domovinskom ratu-znači ne uzima se za uvjet beneficirani koji si imao kao DVO nego samo 12/24 iz rata)za izračun se uzima kao da imaš 40 godina mir.staža,izračun nemoguće reći jer ide po tvojim plaćama od 1998 na dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 godina kasnije...

poštovanje,

htjela bih se nadovezati na temu o mirovini 6a

naime i moj suprug je otišao 2003 u mirovinu 6a,hrvi je 40% za stalno čin poručnika ,dobio otpremninu i mirovinu od 3118,00 kn

razlog umirovljenja nemogućnost daljnjeg profesionalnog napredovanja mirovina je invalidska

e,sad moje pitanje zašto je mirovina u tako malom iznosu

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo, da se i ja "pohvalim", hehehe...vojnik, GBr, mirovina 6a s 1.1.2008. bez RVI, trenutna "cifra" - 2400 kn...u ovih dvije godine sam se napisao i prenapisao kritika posvuda širom net-a na račun podle i prevarantske 6a i ...umorio se od uzaludnog posla...Kad se jednom ode u 6a, gotovo je nemoguće prijeći u bilo kakvu braniteljsku mirovinu, osim ako imate "debele" veze kod dr., od opće prakse sve do kojekakvih specijalista koji će vam izdavati "kvalitetne" papire na račun neke postojeće ili nepostojeće bolesti. Naravno, sad se po novom, ako želite pokrenuti reviziju mirovine, mora gotovinom plaćati svaka spec. pretraga povezana sa tom revizijom...osim ako imate RVI... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija