Jump to content

Šteta na automobilu radi neočešćene ceste


upitnik123

Preporučene objave

Danas ujutro krenuo sam na posao i kao i svaki drugi dan krenuo sam sporednom uličicom kroz koju treba oprezno voziti. To "oprezno" značilo je u mojem slučaju oko 20 km/h, ali sam taman pred zavojem naišao na debeli neočišćeni led gdje se moglo voziti eventualno 3 km/h... Dalje možete pretpostaviti - udario sam u nekakvo kamenje kraj ceste i ogrebao plastiku na donjem dijelu prednjeg odbojnika.

 

Imam li pravo tražiti od Zimske službe odštetu zbog lošeg održavanja cesta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako nešto nitko nikada nije dobio, pa nećeš ni ti. Pomiri se s time

 

Led u zavoju je ipak okolnost na koju vozači često, bez obzira na osobit oprez, ne mogu utjecati svojom vožnjom, pa se ne bi složio da se ne može uspijeti, ali da će se Cetse dobro boriti sigurno hoće.

Upravo zato sam pitao da li je očevid napravljen. Utvrđivati će se brzina itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o šteti od sto kuna (ako popravljam sam) do nekoliko tisuća (ako mijenjam cijeli prednji odbojnik). Na autu nema štete od 100 kn, osim u "sam svoj majstor" aranžmanu.

Očevid nisam tražio upravo iz straha da ću još odgovarati za neopreznu vožnju, kao što vjerojatno i bih. Inače taj zavoj je pun tragova udaraca, ali to sigurno neće nikog zabrinuti.

 

Hvala svejedno na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija