Jump to content

Porodiljna naknada-help need


GOGINA

Preporučene objave

Prijavljena sam od 15.01.2008. do 15.06.2008. drugi Ugovor o radu na određeno vrijeme. Prije toga odradila sam jedan ugovor od 3 mjeseca. Termin za rodit mi je taman negdje po prekidu Ugovora-15.06.

Zanime me imam li pravo na porodiljnu naknadu od 12 mjeseci, ili...????????

Molim pomoć.

 

Unaprijed zahvaljujem

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem, pitat ću!

 

Za sada sam saznala da imam pravo otvoriti 45 dana prije isteka ugovora (tj 45 dana prije termina) porodiljni dopust koji mi tada vrijedi bez obzira na istek ugovora 6 mjeseci premda za preostalih 6 mj. još nisam sigurna.

 

Kad saznam napisati ću možda nekom pomogne. ;-)

TomislavK je napisao:

Najbolje bi bilo nazvati socijalno i pitati... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Evo da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje. Naime sestrična ima isti problem, u radnom odnosu je na određeno vrijeme i baš joj se poklopilo da će joj Ugovor isteći tri dana poslije početka korištenja porodiljnog. Zanima nas da li se s danom isteka Ugovora mora ići javiti na Zavod za zapošljavanje bez obzira što će već biti na porodiljnom? I što s naknadom, da li će primati naknadu kao zaposlena ili nezaposlena? Puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry što gnjavim... pa zar nije radna knjižica kod poslodavca... , što se zbiva s nastupom dana do kojeg traje radni odnos. Da li će joj poslodavac s tim datumom zaključiti radni odnos, tj. da li će joj ići odjava s mirovinskog i zdravstvenog... i ako ju pozovu da dođe po radnu knjižicu da to ne učini ili... Ne bi htjela učiniti neku pogrešku zbog neznanja pa da izgubi pravo na naknadu. Tnx.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) žena je u radnom odnosu, radna je knjižica kod poslodavca

2) dana recimo 01.03.2008. godine stupa na rodiljni dopust

3) dana recimo 25.03.2008, godine prestaje joj radni odnos zbog isteka ugovora na određeno vrijeme

4) poslodavac ženu odjavljuje s danom 25.03.2008, godine, predaje joj odjavu s mirovinskog, zdravstvenog i zaključenu radnu knjižicu sa 25.03.2008. godine

5) ona se dana 30.03.2008. godine javlja u HZZO prijave odjave i prijavljuje se tamo (radna se knjižica dostavlja i mirovincima i vraća se u HZZO)

6) radna knjižica ostaje u HZZO tako dugo dok traje rodiljni dopust

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija