Jump to content

Uvjet u oporuci


rey

Preporučene objave

Imam jedno pitanje pa molim ako mi može tko pomoći.

Djed je napisao u oporuci da ostavlje polovicu imanja svojoj ženi a polovicu svojoj malodobnoj kčeri ( jednoj od 7 djece ) na korištenje sa klauzulom samo ako se ne uda, inaće sve ide ženi.

E sad deda je umro, a kčer se udala.

Kako je i baka ( njegova žena) umrla prije rješavanja imovinskog stanja kćer kojoj je sve ostavila pokušava sudskim putem dobiti vlasništvo koje joj se osporava zbog te klauzule.

Ukratko sud ne prizna dio klauzule koji se odnosi na udaju. Šta se može napraviti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o nasljerđivanju NN 48/03

 

- Oporuka

 

Nalozi i uvjeti

 

Članak 47.

 

(1) Oporučitelj može opteretiti nekom dužnosti osobu kojoj ostavlja neku korist iz ostavine (nalog).

 

(2) On može u pojedinim oporučnim odredbama odrediti uvjete ili rokove.

 

(3) Za nemoguće, nedopuštene i nemoralne uvjete, kao i nerazumljive ili protuslovne, uzet će se da ne postoje.

 

Opručitelj prvenstveno raspolaže imovinom. Mislim da bi se radilo o nedopuštenom ili nemoralnomuvjetu.

Što da je napisao uvjet da se uda za neku osobu? Pogledaj o tome pobliže komenetar čl. 47. Zakona o nasljeđivanju .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija