Jump to content

nasljedstvo iz inozemstva


Tikica01

Preporučene objave

Otac je ostavio moju majku dok sam bila jos u trbuscicu, ali me priznao kao kcer. Godinama se s njime bakcala oko alimentacjie ali je taj dio uspjela utjerati. Otac se davno ozenio u Svicarskoj u kojoj zivi i sa drugom zenom ima sina. Nismo u kontaktu vec 20ak godina. Moje pitanje je: ako on umre da li cu ja biti na neki nacin obavijestena o tome i da li imam pravo na dio njegovog nasljedstva? Ima li netko iskustva sa time? Znam da imam pravo na neki dio, ali ne znam na koliko i sto u slucaju da me izostave iz oporuke? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste jednako kao i njegova supruga i sin nasljednik u I. nasljednom redu, te se dijelite na jednake dijelove.

I morate sudjelovati na ostavinskoj raspravi, tj. ostali nasljednici vas ne smiju zatajiti.

Ako postoji oporuka ili ako ste oštećeni darovanjima u korist drugih zaknskih nasljednika, imate pravo tražiti nužni dio, koji u vašem slučaju iznosu iznosi 1/6 svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje se nalazi imovina?

Čiji je državljanin Vaš otac?

Vi svakako imate prava ali pretpostavljam da je većina te njegove imovine u Švicarskoj pa mislim da će se ostavinska rasprava provoditi tamo po švicarskom pravu. Za imovinu koja se nalazi u RH, primjenjuje se ono što piše u prijašnjem postu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija