Jump to content

Pokušaj ubojstva?


Antonio1968

Preporučene objave

Zanima me misljenje pravnih znalaca sa ovog foruma kako vi vidite slucaj koji se prije par dana zbio u Vinkovcima. Kada su vlasnica kuce i njezin stariji prijatelj ( djed djeteta koje je spavalo u kuci) pucali u napadaca i evidentiranog kriminalca koji je u tri ujutro pokusao nasilno uci u kucu. Samo da napomenem policija je desetak puta dolazila na njihove pozive i molbe da ih zastiti ali svaki put je ponovno napadao. Cini mi se pravno dosta zamrsena situacija zato me zanima sta vi mislite o kvalifikaciji djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa trebalo bi biti a)ako je provalio kroz prozor i tad je propucan krajnja nužda (KZ čl.30 opasnost) b)ako je provalio kroz prozor počeo napadati nekog pa propucan nužna obrana(čl.29 napad) ;iliti (jerbo koliko sam ja iz vijesti shvatila radi se o a)da sam drž.odvjetnik prekoračenje krajnje nužde, a da sam branitelj klasična krajnja nužda (zbog svega što si napisao +što je to i toj ženi poznato,ai on je mlad muškarac dakle snažniji vezano uz onaj omjer učinjeno zlo-ono koje je prijetilo

pročitaj si članak 30 kaznenog zakona

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oružje se upotreblkava samo ako nikako drugačije ne možete odbiti protupravni predostajeći napad koji nije lakši napad.

Ako su istresli u osobu nekoliko metaka osuđujuća presuda im ne gine.

Ali ako su pucali jednom, eventualno dva puta, a osoba je očito pokazivala namjere teškog ozljeđivanja, ili usmrćivanja, a iz situacije proizlazi da je te prijetnje- namjere mogao i ostvariti u konkretnoj situaciji, trebalo bi ih osloboditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija