Jump to content

Ja ubio bambya, a bamby mi razvalio auto :(


Ingo

Preporučene objave

dakle, pitanje je slijedece ....

 

pokusati naplatiti stetu od lovackog drustva tuzbom, ili sve lijepo platiti sam i biti sretan sto nije bilo gore.

 

policija je napravila uvidjaj, postoji znak, neznam koliko sam vozio, ali vjerujem da je bilo ispod dopustene brzine.

 

eto, molio bi savjete i slucajeve iz prakse ... ima li uopce svrhe pokretati tuzbu

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@rubens ... ja sam informaticar, pa se bas ne sluzim dobro pravnim terminima i ne razlikujem ih u potpunosti ;)

 

@qwer pa raspitujem se vec mjesec dana ... a mislim da je ovo dobro mjesto za raspitivanje.

 

problem je sto dobijam kontradiktorne odgovore.

 

jedni mi govore 'ako ima znak, nema sanse da ista dobije, mogu samo oni tebe tuziti za srnu' ... dok drugi govore da bi trebao pokusati ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi dobro da potražiš stručnu i ovlaštenu pravnu pomoć. Uzmi odvjetnika, nek pogleda zapisnik o očevidu i svu dokumentaciju vezanu uz visinu troškova i nek ukoliko za to postoje uvjeti sastavi odštetni zahtjev. U svakom slučaju ovo izgleda kao izgledna nadoknada štete, al velim jedimo i samo ovlaštena osoba može naplatiti sve ono što ti pripada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega treba provjeriti kakvo osiguranje ima lovačko društvo (visoka i sitna divljač ili kako se već zovu te vrste divljači) na čijem lovištu ste imali udes s bambijem.

Niste naveli - jel bilo pri uviđaju i nekoga od lovačkog društva? Tko je otišo doma s bambijem?

Ako je policija bila na uviđaju, a lovačko društvo ima osiguranje - postavite odšteni zahtjev i to je to!

 

Znam za primjer gdje su došli i polis-meni i lov-meni (otud naziv lovac!!!!). Lov-meni su otišli s bambijem, a polis-meni su sastavili zapisnik, osiguranje je platilo štetu i....happy end!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Milly je napisao:

Znam za primjer gdje su došli i polis-meni i lov-meni (otud naziv lovac!!!!). Lov-meni su otišli s bambijem, a polis-meni su sastavili zapisnik, osiguranje je platilo štetu i....happy end!

 

svidja mi se ovaj primjer :) ... i kod mene su bili i policija i lovac koji je pokupio bambija.

 

ok, hvala na savjetima, raspitat cu se za nekog odvjetnika i porazgovarati snjim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija